18 Април, 2021
0.0196

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО ТУРЦИЈА: Мајка ги фрли четирите деца од трети кат за да ги спаси

Објавено во: Балкан 27 Февруари, 2021

Старотен пожар се случи во зграда во Турција, при што мајка ги спаси своите четири деца така што ги фрли од третиот кат.

Семејството живеело во петкатница во истанбулскиот кварт Есенлер, каде во средата имало пожар. Минувачите и станарите од зградата под нивниот прозорец простреле прекривка за да ги фатат децата. Итната служба подоцна  ги префрлила децата во болница.

„Прво видовме како се крева црн чад. Потоа ги слушнавме децата како викаат од прозорецот и веднаш ја отворивме прекривката. Жената ги фрлаше децата низ прозорец, а ние ги фаќавме“, вели еден сведок на настанат, пренесува Скај Њуз.

Мајката и децата не се повредени. Од зградата која гореше се спасени уште две деца и двајца возрасни. 


Можеби ќе ве интересира

Борисов си даде оставка и отиде да игра фудбал со внуците

Борисов си даде оставка и отиде да игра фудбал со внуците

Рама: Документот со промена на граници постои

Рама: Документот со промена на граници постои

Пленковиќ го кажа својот став за нон пејперот на Јанша

Пленковиќ го кажа својот став за нон пејперот на Јанша

Нова мутација на коронавирусот откриена во соседството

Нова мутација на коронавирусот откриена во соседството

Пахор е против промена на границите на Балканот, за нон пејперот вели дека не знае ништо

Пахор е против промена на границите на Балканот, за нон пејперот вели дека не знае ништо

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГИ ВАКЦИНИРА МАТУРАНТИТЕ - за да можат мирно да ги подготват завршните испити, а ќе добијат АстраЗенека

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГИ ВАКЦИНИРА МАТУРАНТИТЕ - за да можат мирно да ги подготват завршните испити, а ќе добијат АстраЗенека

Михаил Рот: Цртање нови граници на Балканот е опасен пат

Михаил Рот: Цртање нови граници на Балканот е опасен пат

КОЈА ШТИТИ НАЈБРЗО, А КОЈА НАЈДОЛГО - истражување во Србија за Фајзер, Спутник и Синофарм, еве што покажаа резултатите

КОЈА ШТИТИ НАЈБРЗО, А КОЈА НАЈДОЛГО - истражување во Србија за Фајзер, Спутник и Синофарм, еве што покажаа резултатите

И во Албанија криминалци добивале лични карти со лажни податоци

И во Албанија криминалци добивале лични карти со лажни податоци