20 Октомври, 2020
0.0247

(ВИДЕО) ПОТОП ВО ЦРНА ГОРА: Поплавени делови од Тиват и Котор

Објавено во: Балкан 25 Септември, 2020

Силно невреме ја погоди Црна Гора. 

Обилни врнежи од дожд имаше денеска во Котор и Тиват, што предизвика големи проблеми во сообраќајот.

Некои од патиштата и крајбрежните објекти во Тиват се поплавени. 

Дирекцијата за вонредни состојби на Министерството за внатрешни работи на Црна Гора предупреди дека до понеделник се очекуваат нестабилни временски услови со врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер, пишува „Вијести“.

И други балкански земји нема да бидат заобиколени. 

Во Хрватска издадено е предупредување за невреме проследено со обилен дожд и град. Постои можност за торнадо и силни налети на ветер.

Циклон ќе ја зафати и Македонија викендов. 


Можеби ќе ве интересира

За прв пат од Втората светска војна воведуваат полициски час

За прв пат од Втората светска војна воведуваат полициски час

Красимир Каракачанов е во самоизолација, а со заразено лице контактирал и Радев

Красимир Каракачанов е во самоизолација, а со заразено лице контактирал и Радев

ОД УТРЕ: Полициски час во пет црногорски градови

ОД УТРЕ: Полициски час во пет црногорски градови

НЕБОЈША КАТИЌ: За време на пандемијата се случува невидена прераспределба на богатството - добиваат богатите

НЕБОЈША КАТИЌ: За време на пандемијата се случува невидена прераспределба на богатството - добиваат богатите

ДВАТА КУРШУМА УШТЕ МУ СЕ ВО ГЛАВАТА - вчера застреланиот Шарац е во критична состојба

ДВАТА КУРШУМА УШТЕ МУ СЕ ВО ГЛАВАТА - вчера застреланиот Шарац е во критична состојба

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Карантин и во северна Грција

Карантин и во северна Грција

Во Хрватска и во БиХ црни статистики: Есенскиот бран на ковид зема се поголем замав

Во Хрватска и во БиХ црни статистики: Есенскиот бран на ковид зема се поголем замав

ЗАТВОРААТ ГРАДОВИ: Eдна од балканските земји го враќа карантинот

ЗАТВОРААТ ГРАДОВИ: Eдна од балканските земји го враќа карантинот