15 Август, 2020
0.0354

(ВИДЕО) Паника во Лондон: Со нож избодел 5 лица, полицијата го застрела

Објавено во: Свет 29 Ноември, 2019

Еден маж на Лондонскиот мост извлекол нож и повредил најмалку пет луѓе после што полицијата го пукала и уапсила.


На место на настанот се наоѓале бројни возила. Сведоците тврдат дека слушнале 5 или 6 пукања и дека полицијата потоа ги евакуирала.


Репортерот на БиБиСи Џон Макмус вели дека видел група мажи како се караат на мостот. Кога стигнала полицијата, се слушнале и пукања.


Foto: Twitter/Printscreen


Можеби ќе ве интересира

По 15 години, полуфинале во ЛШ без ниту Меси ниту Роналдо

По 15 години, полуфинале во ЛШ без ниту Меси ниту Роналдо

Русија започна со производство на првата вакцина против Ковид-19

Русија започна со производство на првата вакцина против Ковид-19

По „Ковид летот“ носењето маска стана задолжително во Финска

По „Ковид летот“ носењето маска стана задолжително во Финска

Поради една заразена жена, цела држава е ставена во карантин

Поради една заразена жена, цела држава е ставена во карантин

Во месо увезено од Бразил имало коронавирус, открија Кинезите

Во месо увезено од Бразил имало коронавирус, открија Кинезите

Зошто некои пациенти полесно, а други потешко се борат со коронавирусот?

Зошто некои пациенти полесно, а други потешко се борат со коронавирусот?

Во Кина вирусот стигнал од Еквадор

Во Кина вирусот стигнал од Еквадор

Вреќи со огномет имало во пристаништето во Бејрут?

Вреќи со огномет имало во пристаништето во Бејрут?

ВИРУСОТ ИМ СЕ ВРАТИ: Внесен е преку смрзната храна?

ВИРУСОТ ИМ СЕ ВРАТИ: Внесен е преку смрзната храна?