29 Јануари, 2020
0.0238

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

Објавено во: Свет 14 Јули, 2019

Протести има во Хонгконг, а илјадници демонстранти се на улиците.

Полицијата користи солзавец за да ги растера демонстрантите, кои денеска излегоа на протести во близина на границата со Кина.

Незадоволни се од политичкото мешање на Кина во нивната држава. Полицијата ги повика демонстрантите да се распуштат, но тие не одговорија на барањето.

Претходно стотина новинари маршираа нив градот барајќи слобода во известувањето.

„Полицијата веќе не работи за народот во Хонгконг“, вели еден демонстрант.

И во други градови граѓаните почнаа да излегуваат на улиците.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) СТРАВ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Кинези шетаат замотани во пластика

(ФОТО) СТРАВ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Кинези шетаат замотани во пластика

Коби Брајант и неговата сопруга имале пакт: Никогаш да не летаат заедно со хеликоптер

Коби Брајант и неговата сопруга имале пакт: Никогаш да не летаат заедно со хеликоптер

НАЈРАДИКАЛЕН ЧЕКОР ДОСЕГА: Поради коронавирус Бритиш ервејс ги откажа сите летови кон и од Кина

НАЈРАДИКАЛЕН ЧЕКОР ДОСЕГА: Поради коронавирус Бритиш ервејс ги откажа сите летови кон и од Кина

Веб-платформа: Овде може да се следи ширењето на корона вирусот

Веб-платформа: Овде може да се следи ширењето на корона вирусот

Корона вирусот и се заканува на цела планета, висока опасност од зараза на глобално ниво

Корона вирусот и се заканува на цела планета, висока опасност од зараза на глобално ниво

ПЛАН НА ТРАМП: Држава за Палестинците, а Ерусалим останува на Израел

ПЛАН НА ТРАМП: Држава за Палестинците, а Ерусалим останува на Израел

Многу силен земјотрес ги погоди Јамајка, Кајманските острови и Куба

Многу силен земјотрес ги погоди Јамајка, Кајманските острови и Куба

(ВИДЕО) Унгарски полицаец пука додека мигранти се обидуваат да влезат во земјата

(ВИДЕО) Унгарски полицаец пука додека мигранти се обидуваат да влезат во земјата

(ФОТО) СЛИКИ ОД МЕСТОТО НА УЖАСОТ: На ова место загина Коби Брајант

(ФОТО) СЛИКИ ОД МЕСТОТО НА УЖАСОТ: На ова место загина Коби Брајант