09 Март, 2021
0.0203

(ВИДЕО) На шипка затекнати и девојки од Србија, полицијата разби синџир на проституција во Бања Лука

Објавено во: Балкан 23 Јануари, 2021

Синоќа, во рамките на акцијата „Долар“, полицијата уапсила 11 лица и го разби ланецот проституција што се случи во стриптиз-клубот „Карипски танц“ во Бања Лука.

Полицијата соопшти дека синоќа во 23,15 часот извршила рација во стриптиз-клуб лоциран во рамките на хотелот „Четојевиќ“ на улицата Ивана Горана Ковачиша. Клубот работел надвор од дозволеното работно време до 22 часот и внатре биле пронајдени 20 гости.

Уапсени се шест девојки под сомнение дека давале сексуални услуги за пари. Адна М. и Нина Ш. се уапсени. од Бања Лука, како и српските државјани Марта В, Ана С, Звездана Д. и Нина К., кои наводно биле вработени како танчерки.

Кај девојчињата е пронајдена поголема сума пари, која тие признаа дека ја заработиле преку проституција. Српските граѓани немале ниту уредно пријавен престој во Бања Лука.

Две од шесте уапсени девојки признале дека се занимавале со проституција.

„Девојките беа лишени од слобода под сомнение дека пружале сексуални услуги во угостителски објект за пари. Од нив е пронајдена и одземена одредена сума пари“, изјави портпаролот на полициското одделение во Бања Лука, Данијела Мучибабиќ.

Сопственик на клубот е Лери Ж, кој е осомничен за предизвикување проституција и кршење на епидемиолошки мерки во врска со вирусот корона.

Ова е видеото по упадот на полицијата.

фото и видео: Курирс.рс

Можеби ќе ве интересира

Внукот на Јосип Броз Тито ќе оди в затвор

Внукот на Јосип Броз Тито ќе оди в затвор

За викенд се затвора Кантонот Сараево

За викенд се затвора Кантонот Сараево

Rimac автомобили ја поздравија инвестицијата на Порше од 70 милиони евра

Rimac автомобили ја поздравија инвестицијата на Порше од 70 милиони евра

18 ПОЧИНАТИ И 417 НОВИ ЗАРАЗЕНИ: Црн ден за Црна Гора

18 ПОЧИНАТИ И 417 НОВИ ЗАРАЗЕНИ: Црн ден за Црна Гора

ПАЦИЕНТИ ОД БЕЛГРАД ЌЕ БИДАТ ПРЕНЕСЕНИ ВО КРУШЕВАЦ: Србија брои повеќе од 4.000 заразени

ПАЦИЕНТИ ОД БЕЛГРАД ЌЕ БИДАТ ПРЕНЕСЕНИ ВО КРУШЕВАЦ: Србија брои повеќе од 4.000 заразени

Не престануваат да се тресат Хрватска и Грција

Не престануваат да се тресат Хрватска и Грција

Бразилскиот сој стигна на Балканот, откриен е во Словенија

Бразилскиот сој стигна на Балканот, откриен е во Словенија

Зошто Хрватска и ЕУ се губитници во трката за вакцинација, а Србија и Велика Британија победници?

Зошто Хрватска и ЕУ се губитници во трката за вакцинација, а Србија и Велика Британија победници?

КОИ СЕ СКАПИТЕ ЛЕКОВИ ШТО ВУЧИЌ ГИ НАРАЧА ЗА СРБИЈА - го излечија Трамп, се состојат од антитела и делуваат како пасивна вакцина

КОИ СЕ СКАПИТЕ ЛЕКОВИ ШТО ВУЧИЌ ГИ НАРАЧА ЗА СРБИЈА - го излечија Трамп, се состојат од антитела и делуваат како пасивна вакцина