21 Април, 2018
0.0596

(ВИДЕО) ЛУД СКОК НА УШТЕ ПОЛУД РУСИН: Она што го направил ни научниците не го препорачуваат

Објавено во: Свет 13 Јануари, 2018

Русионот преживеал опасен скок од балкон на станбена зграда со склопен падобран.

На видеото кое е поставено на вебсајтот Ivanovonevs.ru во четвртокот се гледа човек кој од балкон се спушта со неотворен падобран пред да се искачи на оградата и скокне.

„Идиот“, се слуша авторот на видеото додека камерата покажува безбедно слетување на адреналинсиот зависник.

Висината од која скокнал не е објавена. Научниците велат дека е 30 метри најмалата висина од која може да се скокне со падобран и да се преживее.


Можеби ќе ве интересира

Лавров вели дека САД го минираа сирискиот мировен процес

Лавров вели дека САД го минираа сирискиот мировен процес

Шведскиот диџеј Авичи е пронајден мртов во Оман

Шведскиот диџеј Авичи е пронајден мртов во Оман

Крвави судири на границата меѓу Израел и Палестина

Крвави судири на границата меѓу Израел и Палестина

Дамаск конечно е ослободен?

Дамаск конечно е ослободен?

(ВИДЕО) Вулкан се буди по 250 години - во цели градови е забрането движење

(ВИДЕО) Вулкан се буди по 250 години - во цели градови е забрането движење

Иран: Ќе има тешки последици ако САД се повлече од нуклеарниот договор

Иран: Ќе има тешки последици ако САД се повлече од нуклеарниот договор

Терористите на ЕТА бараат прошка за сите жртви

Терористите на ЕТА бараат прошка за сите жртви

По децении на власт на Кастро фамилијата Куба со нов претседател

По децении на власт на Кастро фамилијата Куба со нов претседател

Белгија до Албанците: Не сте добредојдени за азил

Белгија до Албанците: Не сте добредојдени за азил