13 Август, 2020
0.0449

(ВИДЕО) ЛЕТАА ЛИМЕНИ ПОКРИВИ: Силно невреме во Србија

Објавено во: Балкан 03 Јули, 2020

Силно невреме имаше во Србија. 

На удар беше градот Крушевац. 

Силниот ветер однесе лимени кровови од неколку објекти, а водата влегла во трафостаницата недалеку од „Трајала“, по што фабриката останала без електрична енергија. 

Поплавени се домаќинства во Дедиње, објави Одделението за вонредни ситуации. Ноќеска за време на невремето кровот од основното училиште „Вук Караџиќ“ одлетал и отштетил објекти оддалечени од него 100 метри.

На територијата на Крушевац изминативе 24 часа наврнале повеќе од 73 литри дожд на метар квадратен. 

Во текот на јуни месец годинава поплави имаше во неколку српски општини каде беше прогласена вонредна состојба. 

Можеби ќе ве интересира

ОД 17 АВГУСТ: Нов протокол за влез во Грција на граничниот премин Евзони

ОД 17 АВГУСТ: Нов протокол за влез во Грција на граничниот премин Евзони

Србија воведува задолжителен ПЦР тест и 14-дневен карантин за странците?

Србија воведува задолжителен ПЦР тест и 14-дневен карантин за странците?

Србите се надеваат дека во септември ќе летуваат во Грција, а Грците воведоа нови мерки

Србите се надеваат дека во септември ќе летуваат во Грција, а Грците воведоа нови мерки

Дали Србија најде решение за наставата во време на пандемија?

Дали Србија најде решение за наставата во време на пандемија?

ПУКАЊЕ ВО ЕГЕЈСКО МОРЕ: Грците отвориле оган

ПУКАЊЕ ВО ЕГЕЈСКО МОРЕ: Грците отвориле оган

5 места за супер одмор во Албанија: Кристални плажи и ниски цени

5 места за супер одмор во Албанија: Кристални плажи и ниски цени

Косово бара помош, му се заканува хуманитарна катастрофа

Косово бара помош, му се заканува хуманитарна катастрофа

(ФОТО+ВИДЕО) ПЕТ ЖРТВИ МЕЃУ КОИ И БЕБЕ: Поплави погодија грчки остров

(ФОТО+ВИДЕО) ПЕТ ЖРТВИ МЕЃУ КОИ И БЕБЕ: Поплави погодија грчки остров

На 53 години, најпознатиот албански скулптор ја загуби битката со короната, Рама со трогателни зборови

На 53 години, најпознатиот албански скулптор ја загуби битката со короната, Рама со трогателни зборови