24 Октомври, 2020
0.0177

(ВИДЕО) Град со големина на јаболко паѓаше во Словенија и Австрија

Објавено во: Балкан 30 Јули, 2020

Силно невреме имаше во Словенија и Австрија, при што паѓаше град со големина на јаболко. 

Во Словенија имало и поплави, а оштетени се многу покриви. 

Возачите на автомобилите синоќа бараа заштита под надвозниците во некои области.

Пожарникарите добиле голем број повици за помош.

Невремето ја погоди и Стирија, во Австрија, каде грмотевици беснееја цела ноќ, а градот направи голема штета. Имало околу 33.000 удари од гром, а 850 пожарникари биле на терен.

Околу 5.000 домаќинства останаа без електрична енергија. 

Досега на Балканот паѓал град со големина на град, но ова е реткост. 


Можеби ќе ве интересира

Борисов денеска има негативен тест, ама е во изолација

Борисов денеска има негативен тест, ама е во изолација

Нема имунитет и по болеста: Тројца Срби повторно заразени

Нема имунитет и по болеста: Тројца Срби повторно заразени

Вучиќ им посакал убав ден на Србите со неговото омилено јадење: Лавина реакции

Вучиќ им посакал убав ден на Србите со неговото омилено јадење: Лавина реакции

ИМА НАД 1.600 ЗАРАЗЕНИ: Словенија пред целосен карантин

ИМА НАД 1.600 ЗАРАЗЕНИ: Словенија пред целосен карантин

ЌЕ БИДАТ ЗАГРОЗЕНИ ЛУЃЕТО И НИВНИТЕ ИМОТИ: Еве каква зима ќе има на Балканот и во Европа

ЌЕ БИДАТ ЗАГРОЗЕНИ ЛУЃЕТО И НИВНИТЕ ИМОТИ: Еве каква зима ќе има на Балканот и во Европа

НИ МАСКИ НА ОТВОРЕНО, НИ ЗАДОЛЖИТЕЛЕН ПЦР ТЕСТ - еве каква одлука донесе српскиот кризен штаб

НИ МАСКИ НА ОТВОРЕНО, НИ ЗАДОЛЖИТЕЛЕН ПЦР ТЕСТ - еве каква одлука донесе српскиот кризен штаб

(ВИДЕО) Водата се повлече и од Нивици, каде што се потпиша Преспанскиот договор

(ВИДЕО) Водата се повлече и од Нивици, каде што се потпиша Преспанскиот договор

(ФОТО+ВИДЕО) Огромни количини град паднаа на Крит

(ФОТО+ВИДЕО) Огромни количини град паднаа на Крит

Српски вирусолог тврди дека коронавирусот се пренесува на сите можни начини

Српски вирусолог тврди дека коронавирусот се пренесува на сите можни начини