31 Јануари, 2023
0.0260

(ВИДЕО) Еве како противвоздушната одбрана кај Киев уништи руска ракета

Објавено во: Свет 17 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Снимен e моментот кога противвоздушната одбрана кај Киев ја уништи руската ракета. 

Новинарот Еуа Мекдоналд, повремен соработник на новинарот на Би-Би-Си и Гласот на Украина, објави снимка за која вели дека е направена на 15 месецов недалеку од Киев.

„Спектакуларна снимка: два руски крстаречки ракети „Калибр“ беа соборени за неколку секунди една од друга во регионот на Киев. Првата е звучна експлозија и светлината е видлива на хоризонтот. Второто пресретнување е јасно видливо, германскиот анти Ирис-Т -Авионскиот систем го пресретна проектилот“, напиша тој

Русија со недели ја уништува инфраструктурата во Украина. Додека во Киев паѓаше првиот снег годинава, во Дњепар и Одеса паѓаа руски ракети.

Видеото објавено на официјалниот профил на Телеграм на украинскиот претседател Владимир Зеленски денес во четвртокот (17 ноември) покажува, како што тој вели, моментот кога руска ракета погодува зграда во Днепар. Таму има 14 повредени. 


Можеби ќе ве интересира

Мандатот истекува во септември: Дали жена ќе го наследи Столтенберг на местото шеф на НАТО?

Мандатот истекува во септември: Дали жена ќе го наследи Столтенберг на местото шеф на НАТО?

СЕ ПОЈАВИ ПРИ ВУЛКАНСКА ЕРУПЦИЈА И ГО СНЕМА: Ова е островот кој откри многу мистерии

СЕ ПОЈАВИ ПРИ ВУЛКАНСКА ЕРУПЦИЈА И ГО СНЕМА: Ова е островот кој откри многу мистерии

Погледнете ја хит снимката на шеикот кој збесна поради Роналдо: „Му дадов 200 милиони, а тој само кажува...“ ВИДЕО

Погледнете ја хит снимката на шеикот кој збесна поради Роналдо: „Му дадов 200 милиони, а тој само кажува...“ ВИДЕО

Која земја е најкорумпирана во Европа?

Која земја е најкорумпирана во Европа?

Се ближи ли крајот на пандемијата на коронавирусот?

Се ближи ли крајот на пандемијата на коронавирусот?

БРУТАЛНА АЛБАНСКА БАНДА „ЗАВЛАДЕА“ СО БРИТАНИЈА - дилаат хероин, рекетираат, и се снимаат на социјалните мрежи

БРУТАЛНА АЛБАНСКА БАНДА „ЗАВЛАДЕА“ СО БРИТАНИЈА - дилаат хероин, рекетираат, и се снимаат на социјалните мрежи

ЗА СТРУЈА 600 ЕВРА МЕСЕЧНО, КИРИЈА 1500! Србинот Драган раскажа како се живее во Норвешка

ЗА СТРУЈА 600 ЕВРА МЕСЕЧНО, КИРИЈА 1500! Србинот Драган раскажа како се живее во Норвешка

Слика која ја нашле на фарма ја продале за милионска сума

Слика која ја нашле на фарма ја продале за милионска сума

АКО СТЕ ВО ИСТАНБУЛ, ВНИМАВАЈТЕ: Можно се напади на места каде се шетаат западните туристи

АКО СТЕ ВО ИСТАНБУЛ, ВНИМАВАЈТЕ: Можно се напади на места каде се шетаат западните туристи