31 Јануари, 2023
0.0288

(ВИДЕО) Ова е елка стара девет децении, наскоро ќе светне...

Објавено во: Свет 17 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Почнува украсувањето на најпознатата елка во светот, која има 90 години и е тешка 14 тони. 

Таа е поставена во Центарот Рокфелер откако помина 300 километри од Квинсбери до Менхетен. Елката е донација од семејството Либовиц од Глен Фолс. Таа ќе биде украсена со повеќе од 50.000 ЛЕД светилки и на врвот со ѕвезда од кристал Сваровски. Светлата свечено ќе се вклучат на 30 ноември, а настанот директно ќе го пренесуваат на телевизиите во САД. По 30 ноември светилките ќе бидат вклучени секој ден од 6 до 12 часот, а на Божиќ цел ден. Луѓето го набљудуваат поставувањето на оваа огромна елка. Тие велат дека ги сакаат празниците, а некои од нив сметаат дека уште е рано за Нова година и Божиќ. 


Можеби ќе ве интересира

Мандатот истекува во септември: Дали жена ќе го наследи Столтенберг на местото шеф на НАТО?

Мандатот истекува во септември: Дали жена ќе го наследи Столтенберг на местото шеф на НАТО?

СЕ ПОЈАВИ ПРИ ВУЛКАНСКА ЕРУПЦИЈА И ГО СНЕМА: Ова е островот кој откри многу мистерии

СЕ ПОЈАВИ ПРИ ВУЛКАНСКА ЕРУПЦИЈА И ГО СНЕМА: Ова е островот кој откри многу мистерии

Погледнете ја хит снимката на шеикот кој збесна поради Роналдо: „Му дадов 200 милиони, а тој само кажува...“ ВИДЕО

Погледнете ја хит снимката на шеикот кој збесна поради Роналдо: „Му дадов 200 милиони, а тој само кажува...“ ВИДЕО

Која земја е најкорумпирана во Европа?

Која земја е најкорумпирана во Европа?

Се ближи ли крајот на пандемијата на коронавирусот?

Се ближи ли крајот на пандемијата на коронавирусот?

БРУТАЛНА АЛБАНСКА БАНДА „ЗАВЛАДЕА“ СО БРИТАНИЈА - дилаат хероин, рекетираат, и се снимаат на социјалните мрежи

БРУТАЛНА АЛБАНСКА БАНДА „ЗАВЛАДЕА“ СО БРИТАНИЈА - дилаат хероин, рекетираат, и се снимаат на социјалните мрежи

ЗА СТРУЈА 600 ЕВРА МЕСЕЧНО, КИРИЈА 1500! Србинот Драган раскажа како се живее во Норвешка

ЗА СТРУЈА 600 ЕВРА МЕСЕЧНО, КИРИЈА 1500! Србинот Драган раскажа како се живее во Норвешка

Слика која ја нашле на фарма ја продале за милионска сума

Слика која ја нашле на фарма ја продале за милионска сума

АКО СТЕ ВО ИСТАНБУЛ, ВНИМАВАЈТЕ: Можно се напади на места каде се шетаат западните туристи

АКО СТЕ ВО ИСТАНБУЛ, ВНИМАВАЈТЕ: Можно се напади на места каде се шетаат западните туристи