02 Јуни, 2020
0.0712

Утре нова средба меѓу работните групи на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈО

Објавено во: Македонија 22 Септември, 2019

По лидерската средба на Заев и Мицковски, за законот за новото Јавно обвинителство, која што средба беше без договор, утре работните тимови од двете најголеми партии во земјава повторно ќе седнат на иста маса за Законот на ЈО.

Оваа информација ја потврдиле преговарачките тимови на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за Канал 5 телевизија.

Опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски не очекува договор наскоро и тврди дека Заев инсистира на неговиот предлог со кој, како што вели, политички ќе се реваншират кон неистомислениците.

За разлика од него, премиерот Зоран Заев е оптимист и е спремен да седне повторно со Мицкоски на маса, но откако преговарачките тимови ќе направат чекор напред.Можеби ќе ве интересира

Филипче: Има еден починат и 67 позитивни пациенти

Филипче: Има еден починат и 67 позитивни пациенти

(ВО ЖИВО) Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот

(ВО ЖИВО) Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот

Преку нови вештини до нови работни места

Преку нови вештини до нови работни места

Градоначалникот на Чаир за Фактор: Немавме ингеренции да казнуваме

Градоначалникот на Чаир за Фактор: Немавме ингеренции да казнуваме

ЗАХАРИЕВА: Работата на заедничката комисија запре на македонско барање заради изборите

ЗАХАРИЕВА: Работата на заедничката комисија запре на македонско барање заради изборите

Мицкоски: Избори кога ќе бидеме како Словенија

Мицкоски: Избори кога ќе бидеме како Словенија

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ГО ЗАВРШИ СОСТАНОКОТ: Нема карантин, само масовно тестирање во Штип

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ГО ЗАВРШИ СОСТАНОКОТ: Нема карантин, само масовно тестирање во Штип

Нема нови рестрикции, преполовен бројот на новозаболени

Нема нови рестрикции, преполовен бројот на новозаболени

Внукот на екс поглаварот на ИВЗ заработи кривична пријава за пукањето кај Матка

Внукот на екс поглаварот на ИВЗ заработи кривична пријава за пукањето кај Матка