03 Април, 2020
0.0423

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА: Почина една од жените повредени во Романовце

Објавено во: Македонија 26 Февруари, 2020

36 годишната жена која беше повредена при експлозија на плинска боца во кумановското село Романовце, денеска починала. 

Таа е петтата жртва во трагедијата која се случи во неделата. 

Од експлозијата на плинската боца претходно загинаа три деца на возраст, од осум, девет и единаесет години и 58-годишен маж.

Во Куманово вчера беше Ден на жалост поради несреќата која се случи во Романовце. 

Од противпожарните служби советуваат граѓаните да бидат многу внимателни кога ракуваат со плинска боца. 

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ЧАСА ВО КАРАНТИН: Кумановци се растрчаа по маркети да купуваат храна

(ФОТО) ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ЧАСА ВО КАРАНТИН: Кумановци се растрчаа по маркети да купуваат храна

(ФОТО) ПОЖАРНА СКОПЈЕ: Ние останавме на работа, работиме за вас

(ФОТО) ПОЖАРНА СКОПЈЕ: Ние останавме на работа, работиме за вас

Филипче: За секоја општина имаме ист пристап

Филипче: За секоја општина имаме ист пристап

СТАТИСТИКА НА Google Maps: Половина од Македонците се уште одат на работа

СТАТИСТИКА НА Google Maps: Половина од Македонците се уште одат на работа

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Починаа двајца, a во кумановската болница потврдени 11 случаи

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Починаа двајца, a во кумановската болница потврдени 11 случаи

Куманово во карантин за викенд

Куманово во карантин за викенд

ВО ЖИВО: Министерот Филипче ќе одржи прес - конференција

ВО ЖИВО: Министерот Филипче ќе одржи прес - конференција

Двајца починати, 46 новозаболени, заразени повеќемина од кумановската болница

Двајца починати, 46 новозаболени, заразени повеќемина од кумановската болница

ЈА ЗГРОЗИЈА ЈАВНОСТА: Осум дена притвор од штипскиот суд за насилниците

ЈА ЗГРОЗИЈА ЈАВНОСТА: Осум дена притвор од штипскиот суд за насилниците