20 Октомври, 2020
0.0244

Тв Клан се извини на гостите за „горчливиот вкус”, со кој можеби ја напуштија емисијата

Објавено во: Македонија 24 Септември, 2020

Тв Клан М бил, е и ќе биде прозорец за сите прашања кои го сочинуваат животот, реагираат oд телевизијата по емисијата во која имаше тензии поради поскапување на струјата. 

„Синоќа, во рамките на емисијата „Уметноста на Финансиите”, ја третиравме темата за поскапувањето на цената на електричната енергија и дебатите на незадоволствата кои ја придружуваат – со Претседателот на Регулаторната Комисија за Енергетика, Марко Бислимовски, претставникот на “Граѓанската Иницијатива”, Кренар Османи и експертот Илјас Илјази. Сите тројца ги претставија своите ставови, за кои оценка можат да дадат и самите гледачи, но настанатата “гужва” пред нашето седиште, сметаме дека не оди во прилог на “Граѓанската Иницијатива” која своите незадоволства треба да ги изразува на друга адреса, не пред нас. Ова е најмалку што може да побараме од луѓето кои проблемот на покачувањето на цената на електричната енергија го третираат како случај. Поаѓајќи од оваа, Клан М им се извинува на гостите за „горчливиот вкус”, со кој можеби ја напуштија емисијата“, реагираат од медиумот. 


Во текот на емисијата водачот на протестите Кренар Османи симболично „му даде литро крв“ на Марко Бислимовски, претседателот на Регулатрона комисија за енергетика, која го одобри поскапувањето на тарифите.

Можеби ќе ве интересира

Петок е неработен ден

Петок е неработен ден

Костовски: Oва е период на милионски тендери коишто Владата ги мести

Костовски: Oва е период на милионски тендери коишто Владата ги мести

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови 408 заразени, Филипче бара мерките за заштита од Ковид - 19 итно да се донесат

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови 408 заразени, Филипче бара мерките за заштита од Ковид - 19 итно да се донесат

Ќе испратам полк во Скопје да ги отстрани спомениците, вели Каракачанов

Ќе испратам полк во Скопје да ги отстрани спомениците, вели Каракачанов

Заев препорача разрешување на Лидија Димова

Заев препорача разрешување на Лидија Димова

Eве кои се мерки ги прифати Владата за да се спречи ширењето на коронавирусот

Eве кои се мерки ги прифати Владата за да се спречи ширењето на коронавирусот

Блиску сме до карантин?

Блиску сме до карантин?

ФИЛИПЧЕ ПОВИКА НА ЕДИНСТВО: Мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат

ФИЛИПЧЕ ПОВИКА НА ЕДИНСТВО: Мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат

KOРОНАВИРУС: Нови 408 заразени и 4 починати

KOРОНАВИРУС: Нови 408 заразени и 4 починати