02 Јуни, 2020
0.0320

Ту трач ор нат ту трач

Објавено во: Стил 02 Октомври, 2019

Еј ама си ослабелааа…Абе шо си се здебелила шо е работава? Ау не ти личи скроз, одма мора да ослабеш! Дај бе стави некое кило види колку си сува шо ти е, нејќат мажите вакви ко тебе…Поубава ми беше слаба, шо знам, вака некако … Леле колку е здебелена еј, џабе ослабе, значи знаев дека пак ќе стане тенк. Абе на шо личи ваква слаба дај нека и каже некој види ја каква е.. 

Дали сте сериозни бе жени? Дали озбилно после се што ни помина родов од моментот на создавање до ден денешен, нам главна тема на дискусија ни е која колку ослабела, колку се здебелила, (иде тука и пакетот која со кого се е.е нели ама ај денес за килцава малку). Дали покрај секоја можна феминистка, кариеристка, реализирана и едуцирана жена, покрај цел вложен труд на индивидуалки да дадеме на значај на многу поважни работи во животов од вишак или мањак сало, вие и понатаму единствено и само со тоа се бавите. 

Целата колумна на Ивана Кнез читајте ја на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!