16 Октомври, 2021
0.0225

ТРИКИ ЌЕ ТЕ СЛЕДИ СЕКОГАШ ЧЕКОР ДО ТЕБЕ - Костовски горд на внуката, матурантката Неда

Објавено во: Стил 18 Јуни, 2021

Матурантите се гордост за секој родител, но и за бабите и дедовците кои се радуваат на успесите на своите внуци.

Убавата Неда Костовска е гордост за нејзиниот дедо Трифун Костовски, кој и посака само успеси на патот кој го избрала, а тој, како што ветува, секогаш ќе ја следи и ќе и помага.

Радоста од внуката матурантка бизнисменот Трифун Костовски ја сподели и со јавноста преку својот фејсбук профил.

„Честитки за сите матуранти во Република Македонија, со мои најискрени желби за нивно доизградување како луѓе кои треба да бидат иднината на нашата држава.

Учете мили мои деца, наоружајте се со знаење, само така ќе успеете во сопствениот живот и животот на целокупната заедница.

Горд сум на мојата внука Неда чие име го носи по мојата покојна баба.

Ангел мој, ти поскаувам да успееш по патот кој што сама си го избрала, а Трики ќе те следи секогаш чекор до тебе“, напиша бизнисменот Костовски на фејсбук. 

фото: Фејсбук

Можеби ќе ве интересира

Ова е Македонката која се омажи за еден од најпознатите холивудски актери и режисери: Убавицата Соња Магденовска од Тетово

Ова е Македонката која се омажи за еден од најпознатите холивудски актери и режисери: Убавицата Соња Магденовска од Тетово