29 Ноември, 2021
0.0226

Тргнале на Косово за да војуваат, но поради една причина се вратени од граница

Објавено во: Балкан 15 Октомври, 2021

Членови на движењето Левијатан од Србија, вчера тргнале кон Косовo, но сe вратени на граничниот премин Брњак затоа што немале  ПЦР тест. 

„Северот од провинцијата Косово и Метохија може да се помине само пеш. Сѐ уште е блокирано. И едно предупредување за луѓето што ќе се осмелат и ќе слезат е дека се потребни  ПЦР тестови на преминот Брњак. Значи, без тоа, нема шанси да пристапите. Значи, доколку тргнете во војна, задолжително направете ПЦР тест, инаку ќе ве вратат дома. Сине, оди тато во војна, штом ќе биде готов ПЦР тестот“, објави Павле Бихали, член на движењето Левијатан на Твитер.

Членовите на движењето Левијатан, иако официјално се борат за правата на животните, познати се по своите екстремно десничарски ставови и застапуваат патриотизам.

Деновиве косовската полиција имаше акција на северот на Косово, при што десетина луѓе беа  ранети. 

Косовските власти се правдаат дека тоа е акција против криминалот.

По немирите имаше инцидент во Пеќ, каде е каменувана куќа на една повозрасна Србинка

Можеби ќе ве интересира

Награда од 20 илјади евра за тројниот убиец кај Дечане

Награда од 20 илјади евра за тројниот убиец кај Дечане

ФРАНКЕШТАЈН ИЛИ СУПЕРМУТАНТ: Има четири други мутации, а нив не ги зборувате, вели Шеклер

ФРАНКЕШТАЈН ИЛИ СУПЕРМУТАНТ: Има четири други мутации, а нив не ги зборувате, вели Шеклер

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

КОЈ ОД БОЛНИТЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА РЕСПИРАТОР: Со ултразвук може да се предвиди како ќе се развива болеста, пулмологот Шкопљанац користи ваква метода

КОЈ ОД БОЛНИТЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА РЕСПИРАТОР: Со ултразвук може да се предвиди како ќе се развива болеста, пулмологот Шкопљанац користи ваква метода

САКАЛА ЕДЕН ДЕН ДА БИДЕ ЛЕКАР: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников во автобусот на Косово ќе остане неостварен

САКАЛА ЕДЕН ДЕН ДА БИДЕ ЛЕКАР: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников во автобусот на Косово ќе остане неостварен

СЕДЕВ НА ПРВОТО СЕДИШТЕ КОГА ПРЕД НАС ИЗЛЕЗЕ МАСКИРАНО ЛИЦЕ СО КАЛАШНИКОВ: Сведочи тинејџер за злосторството во автобусот на Косово

СЕДЕВ НА ПРВОТО СЕДИШТЕ КОГА ПРЕД НАС ИЗЛЕЗЕ МАСКИРАНО ЛИЦЕ СО КАЛАШНИКОВ: Сведочи тинејџер за злосторството во автобусот на Косово

ОВА СЕ УЧЕНИЦИТЕ КОИ БЕА УБИЕНИ ВО АВТОБУСОТ ВО КОСОВО: Учеле во средното медицинско училиште, класната се прости од нив со емотивен статус

ОВА СЕ УЧЕНИЦИТЕ КОИ БЕА УБИЕНИ ВО АВТОБУСОТ ВО КОСОВО: Учеле во средното медицинско училиште, класната се прости од нив со емотивен статус

СО КАЛАШНИКОВ РАЗРЕШЕТАН УЧЕНИЧКИ АВТОБУС НА КОСОВО: Убиен возачот и двајца тинејџери, уште едно дете е во болница

СО КАЛАШНИКОВ РАЗРЕШЕТАН УЧЕНИЧКИ АВТОБУС НА КОСОВО: Убиен возачот и двајца тинејџери, уште едно дете е во болница

Три лица се убиени во општина Дечани на Косово

Три лица се убиени во општина Дечани на Косово