26 Мај, 2018
0.6345
    ALK 7872.21    -0.65%     BESK 8017.33    3.6%     GRNT 748.68    4.56%     KPSS 300    -36.31%     MPT 31000.31    0%     OHB 6396.66    -0.83%     REPL 62000    0.81%     RMDEN13 96.7    0.73%     RMDEN14 96.1    0.63%     RMDEN16 95.5    0%     RZIN 125    4.17%     SBT 1951    -0.61%     SLAV 3600    0%     STB 1015.5    -0.27%     STBP 1180.55    5.3%     STIL 130    -0.94%     TEL 278.08    2.99%     TNB 12929.5    -4.14%     TTK 881.96    2.88%     UNI 2360    -0.04%     USJE 23003    -0.63%     ZPKO 2857    0%

Трендо: Убава е и тишината која сам ја мезиш

Објавено во: Стил 20 Април, 2018

Станувам минимум едно а некогаш и две кафиња пред другите. Поинаку не би можел да функционирам. Ако станам кога племето веќе забрефтало, потоа цел ден нема да можам да се снајдам и да се стигнам себе си. Затоа, лагано, пред нив, да му дадеш шанса на системот да се дигне на раат, да се дефрагментира без пречки од други процеси. Убав е и мирот на нивното спиење, убава е и тишината која сам ја мезиш. Таков секогаш сум бил, никогаш не се снаоѓав со брзање. И како млад Јагуар, палев како стар Голф. Син ми е на мене, ќерката е на Зока. Тие две се дигаат како Епл, ние двајца како Виндоус. Најубаво е кога ќе се стане пред Скопје да се разбуди. Кога со мојот град заедно се фуфкаме „Кај и да е, ќе станат!“ и во тоа име наздравуваме, јас сркајќи црно кафе тој сркајќи го последниот раат на темницата која ефикасно ги скрива неговите мани.

Читајте повеќе на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Крај на шестгодишната доминација на МЗТ Скопје во Македонија, титулата се врати кај Работнички

Крај на шестгодишната доминација на МЗТ Скопје во Македонија, титулата се врати кај Работнички

Мајкл Даглас ќе открива споменик во Белград

Мајкл Даглас ќе открива споменик во Белград

ШОКАНТНИ СУМИ, ЧУДЕН БИЗНИС: По кралската венчавка, гостите ги продаваа подарок-кесичките

ШОКАНТНИ СУМИ, ЧУДЕН БИЗНИС: По кралската венчавка, гостите ги продаваа подарок-кесичките

НАЈСКАПИ ГРАДОВИ ВО ЕВРОПА: Ова се 5 места каде што ќе платите малку повеќе

НАЈСКАПИ ГРАДОВИ ВО ЕВРОПА: Ова се 5 места каде што ќе платите малку повеќе

ВЕСНА БЕЈБИ ГИ ПОДУЧУВА ГЛУМА ДЕЦАТА ОД СОС СЕЛОТО: Сонцето грее еднакво за сите

ВЕСНА БЕЈБИ ГИ ПОДУЧУВА ГЛУМА ДЕЦАТА ОД СОС СЕЛОТО: Сонцето грее еднакво за сите

БЕЗ ВИСОКИ ПРЕМИИ И БЕЗ ТЕЛЕФОНСКО ГЛАСАЊЕ: Кој ќе си замине од Валандово со 1.500 евра?

БЕЗ ВИСОКИ ПРЕМИИ И БЕЗ ТЕЛЕФОНСКО ГЛАСАЊЕ: Кој ќе си замине од Валандово со 1.500 евра?

Интервју пијанистка Дуња Иванова: Најтешко е да ги натерате луѓето да размислуваат надвор од рамката

Интервју пијанистка Дуња Иванова: Најтешко е да ги натерате луѓето да размислуваат надвор од рамката

Бугарски фудбалски клуб сака да се натпреварува во македонското првенство

Бугарски фудбалски клуб сака да се натпреварува во македонското првенство

СЕ БАРААТ ЛУЃЕ ЗА ПАТУВАЊЕ: Се дава џепарлак од 60.000 долари

СЕ БАРААТ ЛУЃЕ ЗА ПАТУВАЊЕ: Се дава џепарлак од 60.000 долари