22 Октомври, 2019
0.0178

Тешка сообраќајка: Загина жена од Богданци

Објавено во: Македонија 22 Септември, 2019

Тешка сообраќајна незгода се случи вчера попладне на автопатот Скопје- Велес, кај Катланово.

Во несреќата животот го загубила четириесет и четири годишна жена од Богданци, која управувала со автомобилот, со кој излетала од патот.

Според лекарската екипа која пристигнала на местото на несреќата Ф.Г се здобила со тешки повреди и починала на местото на несреќата.

Телото е предадено на обдукција, а увид на местото ан несреќата направил и Јавен обвинител.

Тешка сообраќајка: Загина жена од Богданци

Можеби ќе ве интересира

Заев ќе закочи со оптимизмот, а Жбогар вели дека ЕУ повеќе нема да дава лажна надеж

Заев ќе закочи со оптимизмот, а Жбогар вели дека ЕУ повеќе нема да дава лажна надеж

Горјан Јовановски: Многу општествени проблеми може да решиме со визуелизација на податоци

Горјан Јовановски: Многу општествени проблеми може да решиме со визуелизација на податоци

Таравари во дуел со Заев: Мурто Амнестија запнал со Гостивар

Таравари во дуел со Заев: Мурто Амнестија запнал со Гостивар

Алтмајер: Интерес на сите е Западен Балкан да се интегрира во ЕУ

Алтмајер: Интерес на сите е Западен Балкан да се интегрира во ЕУ

СЕ СНАОЃА КОЈ КАКО ЗНАЕ И УМЕЕ: Mногу села во ресенско со години немаат јавен превоз

СЕ СНАОЃА КОЈ КАКО ЗНАЕ И УМЕЕ: Mногу села во ресенско со години немаат јавен превоз

Маричиќ: Заев на 29 октомври оди кај Конте во Рим

Маричиќ: Заев на 29 октомври оди кај Конте во Рим

Заев забавува со оптимизмот: Носам нова лузна за недобиенот датум

Заев забавува со оптимизмот: Носам нова лузна за недобиенот датум

Ќе стартува зимското сметање на времето

Ќе стартува зимското сметање на времето

Коалицијата на Мицкоски доби ново име

Коалицијата на Мицкоски доби ново име