29 Мај, 2020
0.0261

Телефоните наскоро стануваат минато: Иднината доаѓа со паметните очила и гласовни команди

Објавено во: Стил 10 Мај, 2020

Мобилните телефони наскоро би можеле да исчезнат и тоа не би било првпат да дојде до радикални промени кога е модерната технологија во прашање.

Во наредните 10 години технолошките уреди ќе се поврзуваат со „паметни очила“ или нараквици. Овогодинешното лето ќе биде „почеток на ерата на паметни очила“.

Ова се прави поради општ пад на продажбата, па сетоа тоа треба да се надомести со нови иновации за кои може да прочитате на Машки Магазин.


Можеби ќе ве интересира

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие