17 Јануари, 2022
0.0271

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

Објавено во: Балкан 27 Ноември, 2021

Судот во Винтертур, Швајцарија, осудил 41-годишен Србин на 10 години затвор затоа што ја силувал својата малолетна ќерка дури 140 пати. Како што пренесува порталот швајцарскиот портал Блик, понатаму, било утврдено дека Србинот за прв пат го силувал девојчето уште во 2018 година, кога имало само 13 години, додека биле на одмор во Србија. .

„Бил пијан и и се заканувал, а сексуалното злоставување продолжило подоцна. Утврдено е дека 140 пати го повторил злосторството“, ги пренесува Блик наводите од судењето на овој Србин, кој беше прогласен за виновен за кривични дела на почетокот на ноември повеќекратно силување, инцест, закани, злоупотреба на наркотици и измама.

Иако таткото монструм во текот на судската постапка ги негираше обвинувањата, судот не му поверувал.

„Изјавите на жртвата се веродостојни и детални. Ќе се воздржам од повторување на описот на злосторствата, но само некој кој ги преживеал тие ужаси може да ги прераскаже толку детално. Покрај тоа, нејзините изјави ги потврдија неколку сведоци", рече судијата. објаснувајќи ја својата одлука да го осуди Србинот на 10 години затвор и протерување од Швајцарија на 15 години, како и парични казни.

Во текот на постапката, судијата ја прашал, сега 16-годишната девојка зошто не се обидела да се спротивстави на нејзиниот татко и да се одбрани, на што таа одговорила:

„Се плашев од него. Го сакав татко ми повеќе од се, а тој целосно ме уништи и уништи. Психички и физички сум исцрпена.

Жртвата боледува од посттрауматско стресно растројство и има напади на паника. Утврдено е и дека таткото ја дрогирал малолетната ќерка со кокаин, пишуваат швајцарските медиуми.


Можеби ќе ве интересира

„ДА БЕШЕ СИЛУВАЧ НА ДЕВОЈЧИЊА ЌЕ ДОБИЕШЕ ВИЗА, НО ТИ СИ САМО ДИВ БАЛКАНЕЦ: Блогот на Ведрана Рудан за Новак Ѓоковиќ го крена светот на нозе

„ДА БЕШЕ СИЛУВАЧ НА ДЕВОЈЧИЊА ЌЕ ДОБИЕШЕ ВИЗА, НО ТИ СИ САМО ДИВ БАЛКАНЕЦ: Блогот на Ведрана Рудан за Новак Ѓоковиќ го крена светот на нозе

ЈА ВРЗАЛ ЗА ВОЛАН, И СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ЌЕ ЈА УБИЕ, И СТАВИЛ КАМЕРИ ВО СТАНОТ: 67-годишен маж киднапирал 22-годишна девојка на Истра

ЈА ВРЗАЛ ЗА ВОЛАН, И СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ЌЕ ЈА УБИЕ, И СТАВИЛ КАМЕРИ ВО СТАНОТ: 67-годишен маж киднапирал 22-годишна девојка на Истра

„КЕНГУР ЗАВРШИ ВО КОНТЕЈНЕР“-НАЈСПОДЕЛУВАНА ФОТОГРАФИЈА: Како фановите на Новак го изразуваат гневот заради депортацијата од Австралија

„КЕНГУР ЗАВРШИ ВО КОНТЕЈНЕР“-НАЈСПОДЕЛУВАНА ФОТОГРАФИЈА: Како фановите на Новак го изразуваат гневот заради депортацијата од Австралија

ШТО Е ПРЕСУДНО ЗА ЛЕСНИ ИЛИ ПОТЕШКИ СИМПТОМИ НА КОВИД: Вирологот Шеклер открива и дали се ближи крајот на пандемијата

ШТО Е ПРЕСУДНО ЗА ЛЕСНИ ИЛИ ПОТЕШКИ СИМПТОМИ НА КОВИД: Вирологот Шеклер открива и дали се ближи крајот на пандемијата

ВО МАРТ ПРИСТИГНУВААТ АВСТРАЛИСКИ СПОРТИСТИ-ЌЕ ПОКАЖЕМЕ ДЕКА СМЕ ПОДОБРИ ОД АВСТРАЛИСКАТА ВЛАДА: Вучиќ изјавата ја даде и на англиски јазик

ВО МАРТ ПРИСТИГНУВААТ АВСТРАЛИСКИ СПОРТИСТИ-ЌЕ ПОКАЖЕМЕ ДЕКА СМЕ ПОДОБРИ ОД АВСТРАЛИСКАТА ВЛАДА: Вучиќ изјавата ја даде и на англиски јазик

ПРОСТИТУТИ ОД КИНА, РУСИЈА И ЈАПОНИЈА СРЕДЕ БЕЛГРАД: Клиентите ги избираат во каталог

ПРОСТИТУТИ ОД КИНА, РУСИЈА И ЈАПОНИЈА СРЕДЕ БЕЛГРАД: Клиентите ги избираат во каталог

МАТЕЈ ТОЧНО ЗНАЕЛ КАДЕ ОДИ, НЕ БИЛ ДЕЗОРИЕНТИРАН: Екпертите кои трагаат по младиот Хрват тврдат дека точно ја знаел целта

МАТЕЈ ТОЧНО ЗНАЕЛ КАДЕ ОДИ, НЕ БИЛ ДЕЗОРИЕНТИРАН: Екпертите кои трагаат по младиот Хрват тврдат дека точно ја знаел целта

ПУКАЛ КОН ДЕЦА СО ВОЗДУШНА ПУШКА И РАНИЛ ДЕВОЈЧЕ ВО КОЛЕНОТО: Уапсен 70-годишен загрепчанец

ПУКАЛ КОН ДЕЦА СО ВОЗДУШНА ПУШКА И РАНИЛ ДЕВОЈЧЕ ВО КОЛЕНОТО: Уапсен 70-годишен загрепчанец

И УБАВАТА СПЛИЧАНКА КОЈА ПОСЛЕДНА СЕ СЛУШНА СО МАТЕЈ ИСЧЕЗНА БЕЗ ТРАГА: Каде е мистериозната девојка

И УБАВАТА СПЛИЧАНКА КОЈА ПОСЛЕДНА СЕ СЛУШНА СО МАТЕЈ ИСЧЕЗНА БЕЗ ТРАГА: Каде е мистериозната девојка