07 Јули, 2020
0.0253

(ФОТО) ТАТКО И ЈА ПРЕТЕПАЛ И ЗАВРШИЛ ВО СТАНИЦА - Конопова повторно актуелна

Објавено во: Македонија 27 Мај, 2020

Моник Конопова, скопјанка која на домашната јавност и стана позната по нејзиното јавно залагање за легализација на марихуаната, и која одлежа и затворска казна поради тоа што и беше пронајдена марихуана, ноќеска објави фотографии на кои се гледа нејзиното раскрварено лице, а за повредите тврди дека и ги нанел нејзиниот татко. 

„Пред два часа татко ми Стојан Ристески од село Свето Митрани неписмен бездушник и хроничен алкохоличар на ул Антон Чехов 41б во геге, се обиде да ме убие кога тргнав во кујна да земам храна. Ме нападна со тупаници и дрвено столче во глава, ми го скрши носот и ми ја измести вилицата #семејнонасилство“, напиша Конопова на својот фејсбук профил. 

А пред три часа, исто така на фејсбук, ја запозна јавноста дека утре ќе прави операција и местење на вилицата, а за татко и извести дека е во станица.

„Утре операција на нос и местење вилица. Држете среќа и молете се за мене да не останам грда и никаква Гнасата што од негови муда искочив и што цел живот го трпам е 24 часа во станица... Убава ноќ“, напиша Конопова. 


Можеби ќе ве интересира

Д-р. Стојанов: Вакцината пртив стрептокока пневмонија не ја спречува заразата со Ковид-19, но создава посилен имунитет

Д-р. Стојанов: Вакцината пртив стрептокока пневмонија не ја спречува заразата со Ковид-19, но создава посилен имунитет

СЛОБОДНО ПЛИВАЈТЕ ВО ЕЗЕРО, КОВИД НЕ СЕ ПРЕНЕСУВА ПРЕКУ ВОДА - но на плажа да не се доближувате до непознати

СЛОБОДНО ПЛИВАЈТЕ ВО ЕЗЕРО, КОВИД НЕ СЕ ПРЕНЕСУВА ПРЕКУ ВОДА - но на плажа да не се доближувате до непознати

Богојески: Да изгласаме за 10ка, со тоа ќе внесеме во Парламент граѓански пратеници кои ќе ги менуваат работите од корен

Богојески: Да изгласаме за 10ка, со тоа ќе внесеме во Парламент граѓански пратеници кои ќе ги менуваат работите од корен

Мицкоски: Обвинителот да провери дали Заев е Бошко Буха

Мицкоски: Обвинителот да провери дали Заев е Бошко Буха

ШИЛЕГОВ НЕГАТИВЕН: И официјално, невидливиот противник е победен

ШИЛЕГОВ НЕГАТИВЕН: И официјално, невидливиот противник е победен

Заев: Не е невозможно да добиеме парламентарно мнозинство од 61 пратеник

Заев: Не е невозможно да добиеме парламентарно мнозинство од 61 пратеник

Цаца Билјановска се врати на работа на Кожната клиника

Цаца Билјановска се врати на работа на Кожната клиника

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес повеќе оздравени од заразени, наесен можно е да се користат и студентските домови

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес повеќе оздравени од заразени, наесен можно е да се користат и студентските домови

Заев вели дека коалицирале со БЕСА поради програмата

Заев вели дека коалицирале со БЕСА поради програмата