04 Август, 2020
0.0265

СТРАВИЧНА НЕСРЕЌА: Јахта со која управувал малолетник преполовила чамец, загина млада девојка

Објавено во: Балкан 12 Јули, 2020

Триесет и едногодишната Маја Ш. почина вчера во поморска несреќа во водите во Будва. Во судир на мала јахта и чамец, повреден и Владан Станишиќ, кој бил во чамецот со жртвата.

Поради сомневање дека додека управувал со јахтата, тој нанел сериозна несреќа во вода, полицијата во Будва го уапси седумнаесетгодишниот М.С.

Несреќата се случила околу 14 часот, на морето помеѓу плажата Могрен и островот Свети Никола.

Според информациите од „Вијести“ од полициската управа, обвинителството го товари малолетничкот дека извршил сериозно кривично дело против безбедноста во сообраќајот во врска со кривичното дело предизвикување општа опасност.

Извор од истрагата рекол дека јахтата преминала преку чамецот и го преполовила, по што тој потонал.

„По судирот повредениот Станишиќ се обидел да ја спаси триесет и едногодишната Маја, но таа почина на лице место“, рекол соговорникот.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ГРAД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ: Невреме во три хрватски градови

(ВИДЕО) ГРAД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ: Невреме во три хрватски градови

Авион се урна врз зграда во грчко село

Авион се урна врз зграда во грчко село

Ова е првата хрватска ИТ фирма која достигна вредност од милијарди долари

Ова е првата хрватска ИТ фирма која достигна вредност од милијарди долари

Грците уапсија туристи кои не ги почитувале мерките

Грците уапсија туристи кои не ги почитувале мерките

(ВИДЕО) ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Бугарска министерка говори англиски измешан со бугарски јазик

(ВИДЕО) ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Бугарска министерка говори англиски измешан со бугарски јазик

Не го чекаме кандидатот за вакцина, туку онаа што може да се користи, вели Кон

Не го чекаме кандидатот за вакцина, туку онаа што може да се користи, вели Кон

Тунижанка се породи на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

Тунижанка се породи на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ И ИНТЕРПОЛ: Македонско вино се продавало во шишиња со хрватски етикети

АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ И ИНТЕРПОЛ: Македонско вино се продавало во шишиња со хрватски етикети

Дали Косово тајно се вооружува?

Дали Косово тајно се вооружува?