05 Јуни, 2020
0.0259

СТРАШНАТА СУДБИНА НА МАЈКАТА ЕЛВИРА: Изгубила четири деца во два пожари, таа загина во собраќајка

Објавено во: Балкан 30 Септември, 2019

Елвира Коломпар (33), која загуби три ќерки и еден син во пожар во период од 12 години, го загубила животот вчера наутро кога нејзиниот автомобил се удрил во бетонски столб.

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи во ноќта меѓу саботата и неделата во Торњос кај Сента, загинаа Јожеф Ковач (52) и Елвира Колопар (33) - жена и мајка, кои станаа познати во јавноста откако во два одвоени пожари за време од 12 години, изгуби четири деца.

Во несреќата е повреден и Миодраг Ј. (24) од Богараш кај Сента, но како што дознаваат медиумите од Србија, тој не е во животна опасност.

Непозната причина

- Ковач го возел автомобилот, покрај него седел повредениот а несреќната Елвира на задното седиште. Од непозната засега причина, автомобилот најпрво удрил во сообраќајниот знак, а потоа и во бетонскиот столб. Елвира испаднала од автомобилот и починала на лице место, како и возачот. Телата на жртвите се испратени на обдукција и истрагата е во тек .

Трагичната судбина на Елвира Коломпар ја запрепасти Србија во два наврати, поради скоро идентични трагични настани.

- Во грозоморниот пожар што се случи пред 13 години, во јануари 2006 година, во импровизирана колиба во Сента, Елвира изгуби две ќерки, тригодишната Анабела и деветмесечната Наталија. Во пожарот загина и таткото на девојчето, додека Елвира претрпела сериозни изгореници на дури 30 проценти од нејзиното тело .

- Повторно, избувнал пожар во трошна куќа во која живеела заедно со своите четири деца. Тогаш настардала Емина која имала осум години, како и нејзиниот помлад брат Адам, кој починал по неколку дена во болница. Другите две деца беа сериозно повредени. Се покажа дека пожарот бил предизвикан од рачно изработена ламба. Со солзи во очите, Елвира тогаш тивко повторувала зошто тоа повтнорно и се случило нејзе.Можеби ќе ве интересира

ГРЦИЈА ПОПУШТА: На бродовите и траектите за 10 проценти повеќе патници

ГРЦИЈА ПОПУШТА: На бродовите и траектите за 10 проценти повеќе патници

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија