16 Јули, 2020
0.0208

СТОТИНА САМО НА СЕВЕРОТ: Грците масовно ги продаваат хотелите

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 11 Мај, 2020

Грците масовно ги продаваат хотелите, а стотина хотели веќе се продаваат на северот на земјата.

Најевтиниот се нуди за половина милион евра. 

Се продаваат и голем број објекти лоцирани на Халкидики. 

Цените почнуваат од 160 илјади евра, а таков објект е лоциран во Врасна. Овој објект има четири апартмани и е на 200 метри од морето.

Се нудат на продажба хотели во Аспровалта, Врасна, Калитеа, Полихроно, Неа Муданија. 

Бидејќи имавме убаво време за викендот, на грчките плажи беа забележани луѓе. 

Растојанието од најмалку 3 метри е задолжително ова лето, а треба да се носат и средства за дезинфекција.

Јужниот сосед строго ќе контролира кои туристи ќе ги прими во текот на летото. 

Можеби ќе ве интересира

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС УШТЕ Е ВО ИГРА - Брнабиќ вели - не се откажала

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС УШТЕ Е ВО ИГРА - Брнабиќ вели - не се откажала

Главниот инфектолог од Атина побара од владата да им забрани на Грците да патуваат во Македонија иако „таму било поевтино“

Главниот инфектолог од Атина побара од владата да им забрани на Грците да патуваат во Македонија иако „таму било поевтино“

Визирите создаваат лажно чувство на безбедност: Швајцарски лекар со нови тврдења

Визирите создаваат лажно чувство на безбедност: Швајцарски лекар со нови тврдења

ВУЧИЌ НАЈАВИ: Вакцината во Србија ќе пристигне до крајот на годината, маските задолжителни и на отворено

ВУЧИЌ НАЈАВИ: Вакцината во Србија ќе пристигне до крајот на годината, маските задолжителни и на отворено

Црна Гора е лидер со активни случаи на коронавирус

Црна Гора е лидер со активни случаи на коронавирус

ЕВРОПА И ПОМАГА НА СРБИЈА: Ќе испратат медицински персонал

ЕВРОПА И ПОМАГА НА СРБИЈА: Ќе испратат медицински персонал

Србија и Црна Гора се тргнати од листата безбедни земји на ЕУ

Србија и Црна Гора се тргнати од листата безбедни земји на ЕУ

За 40 евра се продавале лажирани тестови на границата меѓу Бугарија и Грција

За 40 евра се продавале лажирани тестови на границата меѓу Бугарија и Грција

АЈА СОФИЈА ЈА ПРЕЛЕА ЧАШАТА: Eвропа размислува за санкции против Турција

АЈА СОФИЈА ЈА ПРЕЛЕА ЧАШАТА: Eвропа размислува за санкции против Турција