26 Мај, 2018
0.3487
    ALK 7872.21    -0.65%     BESK 8017.33    3.6%     GRNT 748.68    4.56%     KPSS 300    -36.31%     MPT 31000.31    0%     OHB 6396.66    -0.83%     REPL 62000    0.81%     RMDEN13 96.7    0.73%     RMDEN14 96.1    0.63%     RMDEN16 95.5    0%     RZIN 125    4.17%     SBT 1951    -0.61%     SLAV 3600    0%     STB 1015.5    -0.27%     STBP 1180.55    5.3%     STIL 130    -0.94%     TEL 278.08    2.99%     TNB 12929.5    -4.14%     TTK 881.96    2.88%     UNI 2360    -0.04%     USJE 23003    -0.63%     ZPKO 2857    0%

Стејт Департментот предупредува за напади во уште една балканска земја

Објавено во: Балкан 18 Јануари, 2018

Стејт Департментот предупредува дека има опасност од напади во уште една балканска земја. 

На своите граѓани им советуваат да бидат внимателни при патување во Босна и Херцеговина. 

Нивото на опасност според нив е максимално, а се наведува дека има групи кои подготвуваат напади. 

Се смета дека напади може да има на пазари, на јавни површини, хотели, паркови или манифестации. 

Се спомнува дека во БиХ има и мини од кои секоја година загинуваат одреден број луѓе. 

Откако Стејт Департментот предупреди дека е можно во Косово да има напади, по три дена во Косовска Митровица беше убиен Оливер Ивановиќ, еден од лидерите на косовските Срби. 

Можеби ќе ве интересира

Партиска комисија за истражувањата на последиците врз здравјето од НАТО-бомбардирањата

Партиска комисија за истражувањата на последиците врз здравјето од НАТО-бомбардирањата

Димитров одбил Северна, Коцијас не сака Нова

Димитров одбил Северна, Коцијас не сака Нова

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ЗАГРЕБ: Маж пукаше во градинка

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ЗАГРЕБ: Маж пукаше во градинка

За Нова Демократија Илинденска Македонија не може да биде победа за Грците

За Нова Демократија Илинденска Македонија не може да биде победа за Грците

Ципрас со поддршка за Бутарис, а тој бара да се најдат виновниците за нападот

Ципрас со поддршка за Бутарис, а тој бара да се најдат виновниците за нападот

Седум земјотреси ја погодија Грција

Седум земјотреси ја погодија Грција

Ципрас: Во преговорите треба да земеме нешто што веќе 70 години е дадено

Ципрас: Во преговорите треба да земеме нешто што веќе 70 години е дадено

Шешељ го нарече Џафери терорист, а тој вели не се оптоварува со тоа

Шешељ го нарече Џафери терорист, а тој вели не се оптоварува со тоа

ГРЦИЈА НА МЕТА: Предупредуваат за покачување на цените на горивата за 2,5 евра

ГРЦИЈА НА МЕТА: Предупредуваат за покачување на цените на горивата за 2,5 евра