21 Февруари, 2020
0.0181

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Објавено во: Стил 20 Јануари, 2020

Нина Димитриоска има само 13 години и осмо одделение, во ООУ „Коле Неделковски“ во Центар. Оваа млада скопјанка за свое хоби го одбра балетот и со истиот има постигнато многу успеси и награди. Има прошетано во многу градови низ Европа, а од многу места се има вратено со медали и награди.

На колку години и како започна твојата приказна со балетот?

Со балет почнав да се занимавамна шест годишна возраст во балетското студио „ АРТ БАЛЕТ“ каде ги направив првите чекори во прекрасниот свет на балетската уметност. Тоа беше љубов на прв поглед која се уште трае и по осум години сум член на ова студио и редовно и со големо задоволство одам на часови. 

Целиот текст читајте го на Хаштаг.мк тука.

Можеби ќе ве интересира

Сезона на венчаници: Славни Македонки на своите свадби

Сезона на венчаници: Славни Македонки на своите свадби

Дали знаете што означува овој македонски симбол?

Дали знаете што означува овој македонски симбол?

Од Северџане до Ваљон Сума: Чија музика ќе се финансира со народни пари?

Од Северџане до Ваљон Сума: Чија музика ќе се финансира со народни пари?

Луј Витон, и сѐ е можно

Луј Витон, и сѐ е можно

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

Кучка како карактерна особина

Кучка како карактерна особина

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар