22 Септември, 2019
0.0186

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

Објавено во: Македонија 25 Август, 2019

За големиот шумски пожар кој зафати борова и ниско стеблести шума меѓу селата Опеница и Вапила се состана Кризниот штаб.

На состанокт беа утврдени понатамошните чекори и мерки за да се совлада огнената стихија.

Огнот кој избувна вчера попладне, го гаснат екипи на противпожарната бригада од Охрид, Шумското стопанство, но исто така и авиони за гаснењепожар од Дирекцијата за заштита и сапсување.

Поради непристапноста на теренот и топлото време гаснењето на пожарот се одвива во сложени околности.


Можеби ќе ве интересира

Ѓорге Иванов ја доби тужбата против Антикорупциска

Ѓорге Иванов ја доби тужбата против Антикорупциска

Тешка сообраќајка: Загина жена од Богданци

Тешка сообраќајка: Загина жена од Богданци

Утре нова средба меѓу работните групи на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈО

Утре нова средба меѓу работните групи на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈО

57 американци како волонтери во Мировен корпус во Македонија

57 американци како волонтери во Мировен корпус во Македонија

ПРОГНОЗА: Денес сонце од утре дожд

ПРОГНОЗА: Денес сонце од утре дожд

Претседателот Пендаровски се откажува од државните привилегии кои му следуваат по истекот на мандатот

Претседателот Пендаровски се откажува од државните привилегии кои му следуваат по истекот на мандатот

ФОКУС НА ДЕНОТ: Три земјотреси ја погодија Албанија - Боки 13 и Катица на распит кај Русковска

ФОКУС НА ДЕНОТ: Три земјотреси ја погодија Албанија - Боки 13 и Катица на распит кај Русковска

КАКО ВАШИОТ НЕДВИЖЕН ИМОТ МОЖЕ ДА СТАНЕ ПРОФИТАБИЛЕН?

КАКО ВАШИОТ НЕДВИЖЕН ИМОТ МОЖЕ ДА СТАНЕ ПРОФИТАБИЛЕН?

Силен земјотрес во Албанија: Се затресе и Македонија

Силен земјотрес во Албанија: Се затресе и Македонија