12 Август, 2020
0.0446

Со секира ја нападнал сопругата, а потоа е најден мртов на нива

Објавено во: Македонија 09 Јули, 2020

Трагедија се случи во околината на Скопје. 

Скопјанец со секира  ја нападнал сопругата додека спиела, а потоа e пронајден мртов. 

Станува збор за шеесет и едногодишен маж кој утрово со секира ја нападнал неговата сопруга додека спиела во семејниот дом.

Мажот потоа избегал со возилото, а сопругата е пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде ѝ се констатирани тешки телесни повреди.

Мажот неколку часа подоцна е пронајден починат на нива со повреда на вратот.

Полицијата извршила увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. 

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната