22 Септември, 2021
0.0242

СНИМКА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Страстен македонски навивач во Букурешт лупа на дупнат тапан

Објавено во: Македонија 18 Јуни, 2021

Македонската фудбалска репрезентација започна лошо на Европското првенство.

Македонците го претрпеа вториот пораз во дебитантскиот настап на ЕУРО, но на нивните навивачи не им пречи многу, па и покрај слабиот резултат, тие најдоа начин да се забавуваат, пишува српскиот портал ХотСпорт.рс, пренесувајќи го видеото кое се врти на твитер со еден македонски навивач.

Вистинска забава беше видена на стадионот во Букурешт, а главниот актер на видеото, кој стана хит на Интернет, е обожавател кој бие на тапан.

Страсниот навивач го удираше тапанот со сета своја сила, но овој инструмент не издржа толку силни удари и неизбежно беше да биде дупнат.

Дефект на овој инчен инструмент се случи дури и пред почетокот на натпреварот, бидејќи камерите го снимија овој настан кога тимот влезе на терен.

Погледнете го видеото.


Можеби ќе ве интересира

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Порано во Струга, Кичево или Чаир ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се бореа за градоначалник, а помагаа албанските гласови, сега е обратно

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Порано во Струга, Кичево или Чаир ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се бореа за градоначалник, а помагаа албанските гласови, сега е обратно

ЛЕТО, СЕ ГЛЕДАМЕ СЛЕДНАТА ГОДИНА: Вечерва пристигнува есента

ЛЕТО, СЕ ГЛЕДАМЕ СЛЕДНАТА ГОДИНА: Вечерва пристигнува есента

ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА: Граѓанка дури три пати „фатила“ ковид-19

ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА: Граѓанка дури три пати „фатила“ ковид-19

ВО ЕДНАТА РАКА ПРОТИВ КОВИД, ВО ДРУГАТА ПРОТИВ ГРИП: Нема никаква опасност да се примаат вакцините истовремено, уверува епидемиологот Стојанов

ВО ЕДНАТА РАКА ПРОТИВ КОВИД, ВО ДРУГАТА ПРОТИВ ГРИП: Нема никаква опасност да се примаат вакцините истовремено, уверува епидемиологот Стојанов

Џес Бејли по две и пол години откако си замина: Се сретна со Пендаровски во Њујорк

Џес Бејли по две и пол години откако си замина: Се сретна со Пендаровски во Њујорк

МИГРАНТИ ПОВТОРНО МИНУВААТ КАЈ ТАБАНОВЦЕ: Досега немало проблеми, но кај мештаните има загриженост

МИГРАНТИ ПОВТОРНО МИНУВААТ КАЈ ТАБАНОВЦЕ: Досега немало проблеми, но кај мештаните има загриженост

ФАКТОР НА ДЕНОТ: По пожарот во Тетово дисциплината е поголема, а во меѓувреме протече документ за набавка на модуларните болници

ФАКТОР НА ДЕНОТ: По пожарот во Тетово дисциплината е поголема, а во меѓувреме протече документ за набавка на модуларните болници

Румен Радев бара Македонија да ги почитува човековите права

Румен Радев бара Македонија да ги почитува човековите права

Меѓу починатите од коронавирусот и денес има млади луѓе

Меѓу починатите од коронавирусот и денес има млади луѓе