23 Јануари, 2019
0.2472
    ALK 8304.7    -0.17%     GRNT 830    0.67%     KMB 5267.82    0.34%     MPT 49996.88    0.1%     RMDEN14 98.2    0.61%     RMDEN16 98.1    0.41%     TEL 305    0.97%     TNB 14900    -0.6%     UNI 2200    -0.41%

„Скопско“ ги враќа маалските дружби во Карпош!

Објавено во: Мои пари 16 Август, 2018

Благодарение на омилениот пивски бренд „Скопско“, а во духот на неговиот слоган „За нас“ денеска жителите на општина Карпош добија нов летниковец, донација од „Пивара Скопје“. Станува збор за ново место за дружење и за рекреација, каде што граѓаните на оваа општина ќе имаат можност да го поминуваат времето заедно и да го негуваат маалскиот живот, кој сите ние полека го забораваме.


Станува збор за донација на првиот од  вкупно 15 летниковци, кои ќе бидат поставени во различни општини низ земјава, а која произлезе токму од духот на „Скопско“ пиво, кое со својата најнова кампања нè потсетува на пријателствата, маалските анегдоти и приказни и на сите други мали нешта што ни значат, нè зближуваат и нè радуваат.

Летниковците се места за дружење каде што се играат најразлични друштвени игри – табла, шах и карти, но и каде што можеме да седнеме, да ги запознаеме сите соседи што живеат над нас, под нас, спроти нас,  да испиеме по едно„Скопско“ и да разговараме за сè и сешто. Да подзастанеме и да се одмориме од горештините, да ги наштимуваме велосипедите пред да тргнеме во авантура или да се направи последен договор пред баскет. Летниковците се симбол за заедништво и на насмевки, симбол за растењето на многу генерации заедно.


„Скопско“ пиво со оваа акција и со новите летниковци ќе донесе многу насмевки и ќе создаде уште подобри услови за да се раскажуваат и пренесуваат среќни приказни за маалските дружби, за пријателите, ЗА НАС. Нека ни е на здравје со СКОПСКО!


Можеби ќе ве интересира

Саниран дефектот во населба Топанско Поле

Саниран дефектот во населба Топанско Поле

Без вода овие улици поради дефект

Без вода овие улици поради дефект

Едукативната кампања за ИПАРД 2014 – 2020 продолжува во Валандово и Росоман

Едукативната кампања за ИПАРД 2014 – 2020 продолжува во Валандово и Росоман

Лабораторијата на ОКТА со меѓународен сертификат за врвен квалитет за анализа на горива

Лабораторијата на ОКТА со меѓународен сертификат за врвен квалитет за анализа на горива

BANK2GO – Нова мобилна апликација на Стопанска банка а.д. Битола

BANK2GO – Нова мобилна апликација на Стопанска банка а.д. Битола

Атрактивниот Jeep Compass отпатува за Дарко Новак од Струга

Атрактивниот Jeep Compass отпатува за Дарко Новак од Струга

„Фчерашни новости“: Јелена е или не девојката на фотографиите?

„Фчерашни новости“: Јелена е или не девојката на фотографиите?

Дефектот на Јане Сандански е саниран

Дефектот на Јане Сандански е саниран

Катица Ќулавкова е добитник на меѓународната награда „Антево слово“ во Италија

Катица Ќулавкова е добитник на меѓународната награда „Антево слово“ во Италија