15 Август, 2020
0.0210

Силк Роуд Банка со промотивен период за потрошувачкиот кредит Мајка

Објавено во: Мои пари 03 Декември, 2019

Силк Роуд Банка АД Скопје неодамна го лансираше на пазарот единствениот потрошувачки кредит наманет за мајки со деца до 6 годишна возраст – „МАЈКА“.

Аплицирањето за потрошувачкиот кредит „MАЈКА“ е во износи од 30.000,00 денари до 600.000,00 денари и е наменет за сите жени, односно мајки кои што имаат деца до 6 годишна возраст.

Со кредитот добивате загарантирана фиксна каматна стапка за првите 18 месеци од 4.9% и American Express кредитна картичка. Единствен услов е апликантот во моментот на аплицираe да има дете не постаро од 6 години.

Од банката информираат дека со секоја апликација и исплата на кредит во промотивниот период од декември до февруари следната година, апликантот како дополнителна придобивка добива пакет производи за потребите на детето во вредност од 3.000,00 МКД.

За сите детали за овој единствен потрошувачки кредит „Мајка“ може да се информирате на веб страната на следниот линк - ТУКА , во експозитурите на банката или на електронската адреса: RetailSales@silkroadbank.com.mk .


Можеби ќе ве интересира

Биди дел од најголемата шопинг манија во градот: Биди дел од Garage Sale

Биди дел од најголемата шопинг манија во градот: Биди дел од Garage Sale

Онлајн промоција: „Девет – роман во илустрирани приказни“ на белградскиот дизајнер Славимир Стојановиќ-Футро

Онлајн промоција: „Девет – роман во илустрирани приказни“ на белградскиот дизајнер Славимир Стојановиќ-Футро

ЕВН Македонија ги насочува корисниците на алтернативни решенија за плаќање

ЕВН Македонија ги насочува корисниците на алтернативни решенија за плаќање

МЕЃУНАРОДНА НАГРАДА ЗА ИНОВАТИВНОСТ: Mакедонската компанија SINGULAR-победник на гејминг наградите во Талин

МЕЃУНАРОДНА НАГРАДА ЗА ИНОВАТИВНОСТ: Mакедонската компанија SINGULAR-победник на гејминг наградите во Талин

Технологијата и квалитетот рака под рака: Лондон Мет и предизвиците на модерното образование

Технологијата и квалитетот рака под рака: Лондон Мет и предизвиците на модерното образование

Халкбанк со ваучери за спортска опрема од 5.000 и 3.000 денари за редовните корисници на апликацијата HalkEco

Халкбанк со ваучери за спортска опрема од 5.000 и 3.000 денари за редовните корисници на апликацијата HalkEco

Донација од ЕуроникелИндустри за Општата болница во Кавадарци

Донација од ЕуроникелИндустри за Општата болница во Кавадарци

Книгата „ Монологија“ со најпознатите монолози на Тошо Малерот во сите книжарници „Литература.мк“

Книгата „ Монологија“ со најпознатите монолози на Тошо Малерот во сите книжарници „Литература.мк“

Сите „Со срце за Цобе“ – Сега донираме и преку Телеком

Сите „Со срце за Цобе“ – Сега донираме и преку Телеком