21 Јануари, 2020
0.0320

Силјановска за „Рекет“: Не верувам дека Јовановски и Катица Јанева се главните

Објавено во: Македонија 04 Декември, 2019

Јас сум кажала дека апсолутно „Рекет“ не може да се врзе само за обвинетиот,  Бојан Јовановски, тоа е невозможно, вели во интервју за ТВ Алфа професорката Гордана Силјановска-Давкова, која е дел од тимот на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Тој е само еден од актерите, очигледно се работи за мрежа, не верувам дека тој и Катица Јанева се главните, тоа е невозможно зошто дело се прави со сторување или несторување, таа е опкружена со луѓе кои ја советувале, имале увид во предметите, така да не е можно тоа“, изјави таа. 

Вели дека и таа самата на неколку пати зборувала дека е потребен ветинг во судството.

„Луѓе ја носеа на маици, амбасадори се фотографираа со неа за поддршка на правдата, но ете, сега ја видовме специјалната правда која ја донесе специјалната обвинителка. Ветинот е признание за катастрофална состојба“, рече Силјановска Давкова. 

Вели дека за да судот стане суд е потребно време, научна, стручна анализа. 

Можеби ќе ве интересира

Владата со помош за Атиџе и осумчленото семејство што учествуваше во филмот

Владата со помош за Атиџе и осумчленото семејство што учествуваше во филмот

ФОКУС НА ДЕНОТ: Хумани граѓани ќе помогнат на Јованови, договор за Законот за ЈО уште нема

ФОКУС НА ДЕНОТ: Хумани граѓани ќе помогнат на Јованови, договор за Законот за ЈО уште нема

СЕ ГУШИМЕ: Пет градови со eкстремно загаден воздух

СЕ ГУШИМЕ: Пет градови со eкстремно загаден воздух

ЗАВРШИ СРЕДБАТА МАРИЧИЌ - МУЦУНСКИ: Постои камен на сопнување за Законот за ЈО

ЗАВРШИ СРЕДБАТА МАРИЧИЌ - МУЦУНСКИ: Постои камен на сопнување за Законот за ЈО

Украдени скоро 27 тони јаболка од магацин во Ресен

Украдени скоро 27 тони јаболка од магацин во Ресен

Исчезна 28 годишна девојка од Босилово

Исчезна 28 годишна девојка од Босилово

Поранешен кандидат на СДСМ за градоначалник поставен за привремен директор на „Дрисла“

Поранешен кандидат на СДСМ за градоначалник поставен за привремен директор на „Дрисла“

ДИК повторно се прогласи за ненадлежна, овој пат на барање на Чулев

ДИК повторно се прогласи за ненадлежна, овој пат на барање на Чулев

Што има ВМРО-ДПМНЕ во „ракавот“ за Рекет, а јавноста не го знае

Што има ВМРО-ДПМНЕ во „ракавот“ за Рекет, а јавноста не го знае