27 Јануари, 2020
0.0160

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Објавено во: Свет 14 Јули, 2019

Силен земјотрес од 7,3 степени ги погоди денеска Молучките Острови во источниот дел на Индонезија, информираше Геолошкиот завод на САД.

Епицентарот на потресот се наоѓал на длабочина од десет километри под површина на земјата, 168 километри јужно и југоисточно од градот Тернатеа.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета, ниту, пак,  има предупредување за цунами.

Индонезија често ја погодуваат земјотреси, при што има и голем број човечки жртви. 

Можеби ќе ве интересира

ОФИЦИЈАЛНО деветмина загинати во несреќата со Коби Брајант

ОФИЦИЈАЛНО деветмина загинати во несреќата со Коби Брајант

Со Коби загина и неговата ќерка, Трамп вели - загубата на легендата е ужасна вест

Со Коби загина и неговата ќерка, Трамп вели - загубата на легендата е ужасна вест

Кој беше Коби Брајант - омилениот „лејкерс“ со човечки мани

Кој беше Коби Брајант - омилениот „лејкерс“ со човечки мани

Легендата Коби Брајант почина во хеликоптерска несреќа

Легендата Коби Брајант почина во хеликоптерска несреќа

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Човек со страотни напади како последица на коронавирус

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Човек со страотни напади како последица на коронавирус

Кога ќе стигне вакцината за коронавирусот, Кинезите почнаа да ја развиваат

Кога ќе стигне вакцината за коронавирусот, Кинезите почнаа да ја развиваат

Во Вухан нема сообраќај освен амбулантни возила, во Пекинг совети луѓето да не се ракуваат

Во Вухан нема сообраќај освен амбулантни возила, во Пекинг совети луѓето да не се ракуваат

(ФОТО) ЗЕМЈОТРЕС ТУРЦИЈА: Жена спасена по 19 часа, Ердоган на погреб на жртвите

(ФОТО) ЗЕМЈОТРЕС ТУРЦИЈА: Жена спасена по 19 часа, Ердоган на погреб на жртвите

Ископале тунел и успеале да го извлечат 2,5 годишното девојче од урнатините

Ископале тунел и успеале да го извлечат 2,5 годишното девојче од урнатините