16 Октомври, 2021
0.0213

СЕ ВЕНЧАА ВО ТАЈНОСТ: Легендарниот ракометар на „Вардар“ Игор Карачиќ тајно кажал ДА на убавата Душица од Струмица

Објавено во: Стил 17 Јуни, 2021

Познатиот хрватски ракометен репрезентативец Игор Карачиќ, кој пред две години ја славеше титулата Европски Шампион во редовите на скопскиот клуб РК „Вардар“, тајнои се венчал со убавата Душица Андоновиќ од Струмица. 


Можеби ќе ве интересира

Ова е Македонката која се омажи за еден од најпознатите холивудски актери и режисери: Убавицата Соња Магденовска од Тетово

Ова е Македонката која се омажи за еден од најпознатите холивудски актери и режисери: Убавицата Соња Магденовска од Тетово