14 Јули, 2020
0.0442

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

Објавено во: Македонија 04 Јуни, 2020

Полицијата трага по непознат сторител кој ноќеска фрлал со јајца на фасадата на Владата. 

Во 40 минути по полноќ во СВР Скопје е пријавено дека на 03.06.2020, во периодот од
22.30 до 23.00 часот, непознато лице фрлило јајца на фасадата на предниот дел од објектот на Влада.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Можеби ќе ве интересира

Утре е неработен ден и не треба да се одработува

Утре е неработен ден и не треба да се одработува

Дерковски: Со прешкртана „Северна“ гласачкото ливче е неважечко

Дерковски: Со прешкртана „Северна“ гласачкото ливче е неважечко

ДЕЦАТА НАЈМАЛКУ СЕ ЗАРАЗУВААТ СО КОВИД-19 - најнови податоци на Институтот за јавно здравје

ДЕЦАТА НАЈМАЛКУ СЕ ЗАРАЗУВААТ СО КОВИД-19 - најнови податоци на Институтот за јавно здравје

ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ГАЛИЧКА СВАДБА ДО КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ: Манифестацијата не е семеен настан

ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ГАЛИЧКА СВАДБА ДО КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ: Манифестацијата не е семеен настан

Млад мотоциклист почина по судир со ауди

Млад мотоциклист почина по судир со ауди

ЗАМОР, ТЕШКО ДИШЕЊЕ, ДУРИ И ПСИХОЛОШКИ ПРОБЛЕМИ - еве што ги мачи луѓето после короната

ЗАМОР, ТЕШКО ДИШЕЊЕ, ДУРИ И ПСИХОЛОШКИ ПРОБЛЕМИ - еве што ги мачи луѓето после короната

ОЈО: Дополнителни дежурства за обвинителите

ОЈО: Дополнителни дежурства за обвинителите

Се поставува монтажно-амбулантскиoт оддел на Клиниката за пулмологија

Се поставува монтажно-амбулантскиoт оддел на Клиниката за пулмологија

Втор ден избори во Македонија: Вчера првите 723 го дадоа својот глас

Втор ден избори во Македонија: Вчера првите 723 го дадоа својот глас