11 Јули, 2020
0.0425

Се шири вирусот во Шуто Оризари, најмногу новозаболени сепак во Чаир, Бутел, Сарај

Објавено во: Македонија 30 Мај, 2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје.

Како што информира Институтот за јавно здравје, од нив од Чаир се пет луѓе, од Бутел тројца, Сарај двајца, Аеродром - 2, Шуто Оризари - 2, Ѓорче Петров - 2, Илинден - 2, Гази Баба -1, Студеничани -1, Сопиште -1 и Кисела Вода - 1.


Можеби ќе ве интересира

САКАТЕ НА ОДМОР НА НЕКОЕ ОД ДОМАШНИТЕ ЕЗЕРА - подгответе се за морски цени

САКАТЕ НА ОДМОР НА НЕКОЕ ОД ДОМАШНИТЕ ЕЗЕРА - подгответе се за морски цени

ДИМИТРОВ И ЦАРОВСКА СЕ КАЧИЈА НА ТОЧАЦИ - таргет им е ЕУ

ДИМИТРОВ И ЦАРОВСКА СЕ КАЧИЈА НА ТОЧАЦИ - таргет им е ЕУ

ПРАВЕНИ СЕ ФИЛМОВИ ДЕКА ЛУЃЕТО НЕ ТРЕБА ДА ОДАТ ВО ПРИТВОР - пак се појави бомба за Заев

ПРАВЕНИ СЕ ФИЛМОВИ ДЕКА ЛУЃЕТО НЕ ТРЕБА ДА ОДАТ ВО ПРИТВОР - пак се појави бомба за Заев

САМО ШТО ДОБИЛЕ ЛИЦЕНЦА И ВЕДНАШ ПРИФАЌААТ ДА РАБОТАТ СО КОВИД - младите доктори ќе земаат по 30 илјади денари

САМО ШТО ДОБИЛЕ ЛИЦЕНЦА И ВЕДНАШ ПРИФАЌААТ ДА РАБОТАТ СО КОВИД - младите доктори ќе земаат по 30 илјади денари

(ВИДЕО) ЕЧИ ОБИЏУКО И НИКОЈ НЕМА ЗАШТИТНА МАСКА - спорна забава во локал во Охрид

(ВИДЕО) ЕЧИ ОБИЏУКО И НИКОЈ НЕМА ЗАШТИТНА МАСКА - спорна забава во локал во Охрид

ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ СЕ ПРИМЕНИ 14 НОВИ ТЕШКИ ПАЦИЕНТИ, 14 оздравеле и си одат дома, еден е починат

ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ СЕ ПРИМЕНИ 14 НОВИ ТЕШКИ ПАЦИЕНТИ, 14 оздравеле и си одат дома, еден е починат

ИВАН ЗАМИНУВА ДОМА - пациентот кому му беше пресадено срце успешно закрепна

ИВАН ЗАМИНУВА ДОМА - пациентот кому му беше пресадено срце успешно закрепна

ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЌЕ СЕ ОСЛОБОДУВА И ЗА ДРУГИ БОЛНИ -75 кревети ќе останат за оние со КОВИД

ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЌЕ СЕ ОСЛОБОДУВА И ЗА ДРУГИ БОЛНИ -75 кревети ќе останат за оние со КОВИД

КОГА СТЕ НА РЕСПИРАТОР НЕ МОЖЕТЕ ДА ЧИТТЕ ВЕСНИК - туку сте под анестезија и седативи

КОГА СТЕ НА РЕСПИРАТОР НЕ МОЖЕТЕ ДА ЧИТТЕ ВЕСНИК - туку сте под анестезија и седативи