11 Јули, 2020
0.0208

СЕ ПОДГОТВУВААТ СО ПОЛНА ПАРЕА: Кафулињата и рестораните во Грција од утре работат

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 24 Мај, 2020

Кафулињата и рестораните во Грција се подготвуваат за нов почеток утре. 

Летните тераси една недела порано од почетниот план ќе бидат отворени за гостите. 

Дописничката од Атина посети неколку населби во пресрет на „утрешниот нов почеток“, а сликата е скоро секаде идентична: сопствениците, работниците, вработените, максимално и со полна пареа, го користат викендов за сѐ да биде подготвено, да се запази потребното растојание меѓу масите, да се дезинфицира и да се исчисти просторот.

Тие се воздржани во однос на тоа дали ќе имаат гости.

Можеби ќе ве интересира

ЧЕКАМЕ ЕДЕН ПАЦИЕНТ ДА ЗАМИНЕ, МЕНУВАМЕ ПОСТЕЛНИНА И ВЕДНАШ ПРИМАМЕ НОВ - во Србија нема место за болните

ЧЕКАМЕ ЕДЕН ПАЦИЕНТ ДА ЗАМИНЕ, МЕНУВАМЕ ПОСТЕЛНИНА И ВЕДНАШ ПРИМАМЕ НОВ - во Србија нема место за болните

ДРАМА НА СРПСКО СЕМЕЈСТВО НА ТАСОС - детето имало болки во стомакот, еве што откриле

ДРАМА НА СРПСКО СЕМЕЈСТВО НА ТАСОС - детето имало болки во стомакот, еве што откриле

НИКОЈ НЕ СЕ СПАСИ ОД ВТОРИОТ БРАН - балканските држави избројаа рекордни новозаразени

НИКОЈ НЕ СЕ СПАСИ ОД ВТОРИОТ БРАН - балканските држави избројаа рекордни новозаразени

ИМ ГО ВИДОВМЕ ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ, ПОЧНАА ДА СЕ ТЕПААТ МЕЃУ СЕБЕ - Вучиќ за протестантите

ИМ ГО ВИДОВМЕ ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ, ПОЧНАА ДА СЕ ТЕПААТ МЕЃУ СЕБЕ - Вучиќ за протестантите

ХАОС ВO БЕЛГРАД: Демонстранти ја напаѓаат полицијата, едно лице е повредено со нож

ХАОС ВO БЕЛГРАД: Демонстранти ја напаѓаат полицијата, едно лице е повредено со нож

БЕЛГРАД: Демонстрантите почнаа да влегуваат во зградата на српското собрание

БЕЛГРАД: Демонстрантите почнаа да влегуваат во зградата на српското собрание

УНЕСКО, Грција и Русија се побунија за Аја Софија

УНЕСКО, Грција и Русија се побунија за Аја Софија

Во Црна Гора короната зема замав

Во Црна Гора короната зема замав

БРОЈ НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНА: Србија е трета во Европа

БРОЈ НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНА: Србија е трета во Европа