24 Март, 2018
0.0615

Се најавува постудено време, дожд и снег на северозапад

Објавено во: Македонија 14 Јануари, 2018

Според последните информации на синоптичарите следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, на планините од снег. 

Поради спуштање на студен воздух од север, в недела и в понеделник ќе има услови врнежите да преминуваат во снег и на некои пониски места. 

Повеќе врнежи ќе има во северозападниот дел од земјава.

Облачно време со повремени врнежи од дожд и снег се очекува и од понделник.

Можеби ќе ве интересира

Koлку доктори на науки добила Македонија лани?

Koлку доктори на науки добила Македонија лани?

Мицкоски му кажал на Коѕијас дека одредени чекори во грчкото општество иритираат

Мицкоски му кажал на Коѕијас дека одредени чекори во грчкото општество иритираат

СРЕДБИ СО КОЅИЈАС: Заев вели треба да сме одлучни, Џафери ја пофали економската соработка

СРЕДБИ СО КОЅИЈАС: Заев вели треба да сме одлучни, Џафери ја пофали економската соработка

АХМЕТИ ЗА ПРЕДМЕТОТ „ПОПИС“: Јас не сум виновен, тоа е одлука на Собранието

АХМЕТИ ЗА ПРЕДМЕТОТ „ПОПИС“: Јас не сум виновен, тоа е одлука на Собранието

Ахмети: Ние не се согласуваме решението да биде Славомакедонија

Ахмети: Ние не се согласуваме решението да биде Славомакедонија

(ФОТО) Неверојатна фотографија со која пролетта му се спротивстави на снегот

(ФОТО) Неверојатна фотографија со која пролетта му се спротивстави на снегот

Шилегов за стопирањето на изградбата на Луна паркот: Скопје заслужува сериозни и трајни решенија

Шилегов за стопирањето на изградбата на Луна паркот: Скопје заслужува сериозни и трајни решенија

Што порачува Тимоние за Македонија по Законот за јазици?

Што порачува Тимоние за Македонија по Законот за јазици?

Додека биле на Младенци им украле 250.000 денари

Додека биле на Младенци им украле 250.000 денари