09 Јули, 2020
0.0433

Рускоска задоволна од казната за Кичеец, не очекувала повисока бидејќи призна вина

Објавено во: Македонија 04 Декември, 2019

„Мислам дека е добра изречената санкција, но кога ќе ја примам пресудата ќе одлучам дали ќе вложам жалба за пресудата“, рече денеска обвинителката Вилчма Рускоска по изрекувањето на пресудата од три години затвор за Зоран Милевски Кичеец.

Таа не очекувала поголема казна.

„Не очекував искрено, бидејќи е голем распонот од 1 до 10 години, досега не е осудуван, и најмногу затоа што призна вина“, нагласи обвинителката. 

Таа не ја исклучи можноста Кичеец да се појави како сведок во постапката против Катица Јанева и Бојан Јовановски, другите двајца обвинети во Рекет.

„Може да се појави и може тоа да биде предлог или на обвинителството или на одбраната, во дополнување на доказната постапка“, нагласи Рускоска. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИ РАЗГОВОРОТ СО ЛАЖНАТА ГРЕТА: Заев се сложува дека Макрон е ужасен

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИ РАЗГОВОРОТ СО ЛАЖНАТА ГРЕТА: Заев се сложува дека Макрон е ужасен

Од утре е задолжителен ПЦР тест за влез во Македонија

Од утре е задолжителен ПЦР тест за влез во Македонија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Коронавирусот однесе осум животи, нови 163 заразени

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Коронавирусот однесе осум животи, нови 163 заразени

(ВИДЕО) Никола Димитров ги повика граѓаните да гласаат, ако не тоа ќе биде бело знаме за правдата

(ВИДЕО) Никола Димитров ги повика граѓаните да гласаат, ако не тоа ќе биде бело знаме за правдата

Атиџе Муратова ја сними својата прва студиска песна

Атиџе Муратова ја сними својата прва студиска песна

ГДУ бараат затворање на најголемиот загадувач на воздухот во Кочани

ГДУ бараат затворање на најголемиот загадувач на воздухот во Кочани

Порнографски содржини со девојки и жени од гевгелиско се ширени на социјални мрежи

Порнографски содржини со девојки и жени од гевгелиско се ширени на социјални мрежи

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИТЕ, АМА И НА ОЗДРАВЕНИТЕ - 163 заразени и осум починати денеска

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИТЕ, АМА И НА ОЗДРАВЕНИТЕ - 163 заразени и осум починати денеска

Македонски концепт до бизнис заедницата: Нашата програма содржи одржливи економски политики на краток и среден рок

Македонски концепт до бизнис заедницата: Нашата програма содржи одржливи економски политики на краток и среден рок