31 Јануари, 2023
0.0283

РУФТОП НОВОГОДИШЕН БАЗАР ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Објавено во: Мои пари 05 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Декември пристигна, месец во кој сѐ што сакаме е забава, подароци, убави мигови со саканите и спомени што засекогаш ќе ги чуваме. Дојде декември и го означи почетокот на празниците!

(Декември есиноним за празници, месец во кој сѐ што сакаме е забава, подароци, убави мигови со саканите и спомени што засекогаш ќе ги чуваме.)

По ланскиот успех на најубавиот новогодишен базар, оваа година се очекува уште поубава приказна на нова локација. На катната гаржа од трговкиот центар поставуваме новогодишен базар! Лизгалиште за сите генерации, џиновска новогодишен лампион за фотографирање, голема новогодишна елка, бина за супер настани како, и магично празнично село.

Времетраењето на овојруфтоп новогодишен базар е цели 38 дена, од 08.12.22-15.01.2023.Низ светот празничните базари ги привлекуваат своите посетители со интересни содржини и супер настани, а оваа година во Скопје се случува најубавата празнична атмосфера. Со почеток во четврток, на 8 -ми декември, ќе блесне големата елка на покривот на SkopjeCityMall, што ќе го означи почетокот на новиот празничен, новогодишен базар.

По овој повод овој четврток Ве покануваме сите на официјално отворање на Новогодишниот базар!

  • 19:00 часот детски програм со Дедо Мраз
  • 20:00 часот свечено палење на новогодишната елка за целосна празнична атмосфера.
  • 20:10 часот настап на феномалниот рок камерен оркестар од Битола, кои ќе создаде супер концертна атмосфера.
  • Со ова, вистински ќе зачекориме во декември, месец на големиот Новогодишен базар во SkopjeCityMall, месецот на убаво расположение, добра музика, вкусна храна, греано вино, моменти на смеа и забава, празнично дарување и создавање сеќавања. Следниот ден, во петок, продолжуваме со забава со Елена Петреска и бенд, ден сабота преку ден се дружиме со “Светот на Биби” додека на вечерната програма ги имаме “Пеце Суперхикс и Breakdownband” додека недела свој настап ќе имаат BandOff од 18:00 часот.

Работно време на базарот и лизгалиштето е:

Понеделник до петок: 17:00 - 22:00

Сабота 12:00 - 22:00

Недела12:00 - 20:00

Се гледаме на руфтоп новогодишен базар во Скопје Сити Мол.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Samsung, во соработка со наградуваниот режисер Чарли Кауфман, го претставува врвното искуство со Galaxy камерата

Samsung, во соработка со наградуваниот режисер Чарли Кауфман, го претставува врвното искуство со Galaxy камерата

ТАВ: Ер Србија ќе ја обнови авиолинијата Белград – Охрид од јуни 2023

ТАВ: Ер Србија ќе ја обнови авиолинијата Белград – Охрид од јуни 2023

Над 60 отсто од корисниците на паметни часовници бираат класичен наместо спортски дизајн

Над 60 отсто од корисниците на паметни часовници бираат класичен наместо спортски дизајн

КОНКУРС за избор и реизбор на постојните и нови предавачи, најпрво на неформалните обуки (специјализации)

КОНКУРС за избор и реизбор на постојните и нови предавачи, најпрво на неформалните обуки (специјализации)

Специјална понуда за врабoтените во образование

Специјална понуда за врабoтените во образование

СРЕЌНОТО ТРКАЛО ГИ ДОНЕСЕ ДОБИТНИЦИТЕ НА ГЛАВНИТЕ НАГРАДИ ВО ТРЕТОТО КОЛО ОД „ЗАВРТИ И ПОБЕДИ“

СРЕЌНОТО ТРКАЛО ГИ ДОНЕСЕ ДОБИТНИЦИТЕ НА ГЛАВНИТЕ НАГРАДИ ВО ТРЕТОТО КОЛО ОД „ЗАВРТИ И ПОБЕДИ“

Никола (20) од Штип преживеа долга реанимација: Докторите направија чудо и го спасија

Никола (20) од Штип преживеа долга реанимација: Докторите направија чудо и го спасија

Прв саем на спиењето во Ист Гејт Мол во Скопје

Прв саем на спиењето во Ист Гејт Мол во Скопје

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата во јануари досега изнесува 147 евра за мегават час

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата во јануари досега изнесува 147 евра за мегават час