23 Јануари, 2019
0.2456
    ALK 8304.7    -0.17%     GRNT 830    0.67%     KMB 5267.82    0.34%     MPT 49996.88    0.1%     RMDEN14 98.2    0.61%     RMDEN16 98.1    0.41%     TEL 305    0.97%     TNB 14900    -0.6%     UNI 2200    -0.41%

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Објавено во: Стил 20 Април, 2018

Основачот на легендарната рок-група „Пинк Флојд“, Роџер Вотес, преку писмо го извести списанието Grayzone Projekt дека агенција која ги застапува „Белите шлемови“ се обидела да го придобие на страната на светските ѕвезди, кои со своите активности и ставови треба да го убедат јавното мислење на Западот дека Сирија треба да биде бомбардирана за да се ослободи од владеењето на Башир Ал Асад.

ПР агенцијата со име The Syria Campaign го поканила гитаристот на вечера. Оваа агенција веќе неколку години привлекува на своја страна видни личности кои го осудуваат режимот на владеење во Сирија меѓу кои Џорџ Клуни, Џастин Тимберлејк, Бен Афлек и други. 

Сепак, Вотерс категорично ја одбил поканата а на еден од своите настапи тој „Белите шлемови“ ги нарече организација за манипулирање.

Можеби ќе ве интересира

„Пишувам за сите оние кои се расположени да читаат!“: Интервју со успешната средношколка Мирјана Кирова

„Пишувам за сите оние кои се расположени да читаат!“: Интервју со успешната средношколка Мирјана Кирова

Ти не си за тука

Ти не си за тука

Темната страна секогаш ќе биде дел од нас: Интервју со Коста Петров

Темната страна секогаш ќе биде дел од нас: Интервју со Коста Петров

(ФОТО) Радмила Шеќеринска во „oversized“ капут во бојата на сезоната

(ФОТО) Радмила Шеќеринска во „oversized“ капут во бојата на сезоната

НЕОБИЧЕН OГЛАС: Бараат бебиситерки преку Вибер

НЕОБИЧЕН OГЛАС: Бараат бебиситерки преку Вибер

Доволно сум стара за да се чувствувам млада

Доволно сум стара за да се чувствувам млада

За 40 отсто зголемен бројот на деца со алергии: Интервју со доктор Баџакова

За 40 отсто зголемен бројот на деца со алергии: Интервју со доктор Баџакова

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири