21 Октомври, 2018
0.2981
    ALK 8129.21    0.97%     BESK 9474    -0.27%     CEVI 1000    0%     FERS 61933.45    4.96%     GRNT 829.62    1.98%     KMB 5199.83    0.93%     KVAS 14056    0%     MPOL 319    10%     MPT 47735.31    1.74%     MTUR 4817.17    2.49%     OHB 6549.95    1.87%     OKTA 4842.37    3.03%     RMDEN09 98    0%     RMDEN10 97.1    1.89%     RMDEN12 97    -0.1%     RZLV 64.5    -0.42%     RZUS 120    2.56%     SBT 2303.81    3.6%     STB 1149.67    2.33%     STBP 1100    0%     STIL 135    1.12%     TEL 288    2.86%     TKVS 5350    8.08%     TNB 14700    2.38%     TPLF 824.9    9.99%     TTK 1173.93    0.46%     UNI 2300    -0.46%

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Објавено во: Стил 20 Април, 2018

Основачот на легендарната рок-група „Пинк Флојд“, Роџер Вотес, преку писмо го извести списанието Grayzone Projekt дека агенција која ги застапува „Белите шлемови“ се обидела да го придобие на страната на светските ѕвезди, кои со своите активности и ставови треба да го убедат јавното мислење на Западот дека Сирија треба да биде бомбардирана за да се ослободи од владеењето на Башир Ал Асад.

ПР агенцијата со име The Syria Campaign го поканила гитаристот на вечера. Оваа агенција веќе неколку години привлекува на своја страна видни личности кои го осудуваат режимот на владеење во Сирија меѓу кои Џорџ Клуни, Џастин Тимберлејк, Бен Афлек и други. 

Сепак, Вотерс категорично ја одбил поканата а на еден од своите настапи тој „Белите шлемови“ ги нарече организација за манипулирање.

Можеби ќе ве интересира

ТЕСТ: Кој е твојот талент?

ТЕСТ: Кој е твојот талент?

Како македонската ТВ-водителка Биг Мама ослабе 40 килограми

Како македонската ТВ-водителка Биг Мама ослабе 40 килограми

Дарко Јованов: Паб квизовите се далeку од нова работа

Дарко Јованов: Паб квизовите се далeку од нова работа

Го чекам човекот со традиционални вредности: Интервју со Елена Стефановска

Го чекам човекот со традиционални вредности: Интервју со Елена Стефановска

Одмор од политика, грмотевици од добра музика: Шоу за десетка на “Ту челос“

Одмор од политика, грмотевици од добра музика: Шоу за десетка на “Ту челос“

Зошто родителите треба да ти бидат најдобри пријатели?

Зошто родителите треба да ти бидат најдобри пријатели?

Исцелител на најголемиот филмски фестивал во Латинска Америка

Исцелител на најголемиот филмски фестивал во Латинска Америка

Велевска објасни зошто му даде втора шанса на сопругот кој го обвини за семејно насилство

Велевска објасни зошто му даде втора шанса на сопругот кој го обвини за семејно насилство

ПРЕД ОГЛЕДАЛО со Татјана Стојановска: Вежбањето комплетно ме промени

ПРЕД ОГЛЕДАЛО со Татјана Стојановска: Вежбањето комплетно ме промени