14 Јули, 2020
0.0352

Роберт Насков, продуцент: „Зоки Поки“ е предизвик да се задржи вниманието на децата во ова брзо време

Објавено во: Стил 23 Април, 2020

Во професионалното портфолио на Роберт Насков има многу филмови („Збогум на 20 век“, „Бал-кан-кан“, „Балканот не е мртов“, „Трето полувреме“, “Ослободување на Скопје”), повеќе бележити меѓународни копродукции, има и краткометражни филмови, популарни серии („Досие Скопје“ и „На терапија“), а првпат сега и детска ТВ-серија.

Од 4 мај започнува емитувањето на детската серија за најпознатиот домашен детски лик од истоимената книга на писателката Оливера Николова.

„Зоки Поки“, која беше задолжителна и омилена лектира во основното образование, сега обработена во 10 епизоди, режирани од Александар Поповски и Марија Апчевска, Даријан Пејовски и Радован Петровиќ, во продукција на „Кино-око“, ќе биде пренесена на нова генерација деца.

Повеќе на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени