01 Октомври, 2022
0.0394

РЕЗИДЕНЦИИТЕ ИСТ ГЕЈТ ЛИВИНГ СЕ РАЗВИВААТ СО ГОЛЕМ ПРОГРЕС

Објавено во: Мои пари 22 Јули, 2022

Добивај вести на Viber

За време на вчерашниот шопинг на финална распродажба до полноќ, во Ист Гејт Мол, ИСТ ГЕЈТ ЛИВИНГ организираше презентација за пријатели и клиенти, на која го презентираше прогресот на градежните активности. Резиденциите ќе ја добијат финалната фасада од септември а ќе се завршени до декември 2022. Становите ќе бидат вселливи до крај на јуни 2023, а партерните паркови до август 2023.

Посетителите ужуваа во голем број на концертот со македонски шлагери кој е дел од програмата на Скопско Лето годинава.

Платото меѓу Ист Гејт Ливинг и Ист Гејт Мол ќе биде платформа за културни настани, концерти и претстави, која ќе биде од големо значење на развојот на општествениот живот во овој реон кој полека прераснува во ексклузивна населба. 


Можеби ќе ве интересира

Слога Пром го отвори Тенискиот клуб Слога во Кавадарци

Слога Пром го отвори Тенискиот клуб Слога во Кавадарци

Скопје Сити Мол: Концертот на Каролина Гочева e презакажан за 02.10

Скопје Сити Мол: Концертот на Каролина Гочева e презакажан за 02.10

Две сребра и една бронза за македонските каратисти на Светската Универзијада

Две сребра и една бронза за македонските каратисти на Светската Универзијада

ЕБРД и Шпаркасе Банка АД Скопје со поддршка на мали бизниси во Северна Македонија

ЕБРД и Шпаркасе Банка АД Скопје со поддршка на мали бизниси во Северна Македонија

Пакомак: Наша цел е до 2030 година 70 проценти од отпадот од пакување да се селектира и рециклира

Пакомак: Наша цел е до 2030 година 70 проценти од отпадот од пакување да се селектира и рециклира

„Капут од мов“ од Стефан Тиќми е поетски роман за созревањето

„Капут од мов“ од Стефан Тиќми е поетски роман за созревањето

Tимот на Реплек волонтираше за помош за бездомниците во рамки на глобалната иницијатива ‘Петок за заедницата’

Tимот на Реплек волонтираше за помош за бездомниците во рамки на глобалната иницијатива ‘Петок за заедницата’

ФАНТАСТИЧНИ 18 МИЛИОНИ ДЕНАРИ КАЈ ИГРАЧИТЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

ФАНТАСТИЧНИ 18 МИЛИОНИ ДЕНАРИ КАЈ ИГРАЧИТЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Две финалиња за македонските каратисти на Светската Универзијада

Две финалиња за македонските каратисти на Светската Универзијада