16 Октомври, 2021
0.0286

Ресторан Венето повеќе од 7 години нуди романтична атмосфера и вкусна храна

Објавено во: Мои пари 20 Септември, 2021

Кога помислувате на совршено уживање и добар ресторан, дали мислите на мириси на медитеранска храна, добро вино, убава музика, романтична атмосфера, хедонизам и гастрономска магија?

Италијанскиот ресторан Венето нуди совршен спој на сето тоа, заедно со љубезниот персонал, кој што дополнително го разубавува ова место со топлата насмевка. Кулинарските специјалитети на овој ресторан ја носат со себе магичната приказна на Медитеранот.

Ресторанот Венето е идеално место за првото утринско кафе во комбинација со вкусен доручек, но исто така е и место за уживање за ручек или вечера со вкусната храна создадена од рацете на најдобрите готвачи. Венето е совршено место и за секаков вид на прослави.

Како синоним за луксуз, префинетост и добра храна, Венето претставува вистинкото место за сите љубители на италијанската кујна. Лоциран во урбаното јадро на Скопје, во трговскиот центар City Mall, италијанскиот ресторан, повеќе од 7 години нуди одличен спој на квалитетна и вкусна храна на своите гости.

Сопствениците на овој ресторан велат дека долгото постоење на Венето се должи на напорната работа, посветеноста и љубовта, како и на љубезниот персонал, кој неуморно се труди да ги задоволи сите желби на гостите.


Магијата која ја шири овој ресторан, се заснова на релаксирачкиот амбиент, позитивниот дух, префинетиот вкус и прекрасниот тим, заедно со искусните мајстори кои постојано се трудат да ги направат најдобрите специјалитети и да ги задоволат сите желби на посетителите.

Венето е гастрономски рај, кој нуди кулинарски задоволства за сите оние кои сакаат да го вкусат богатството на медитеранската кујна. На менито може да се најдат најразлични оброци со морска риба и морски плодови, месо, свежи салати, паста, десерти и многу други специјалитети кои ги будат сите сетила.

Пријатниот амбиент, луксузниот ентериер, раскошната тераса, пријателскиот персонал и професионалната услуга овозможуваат вистинско уживање за секој гурман.

Доколку сакате да избегате од секојдневието и да се пропуштите во медитеранската магија, италијанскиот ресторан Венето е овде да ви понуди врвен квалитет, добра услуга, вкусна храна и добро вино и други пијалаци.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Жито пром - Гевгелија ги претстави новите колачи 4U на Саемот „Ануга“ во Келн

Жито пром - Гевгелија ги претстави новите колачи 4U на Саемот „Ануга“ во Келн

Huawei претстави седум иновации во дигиталната инфраструктура, создавајќи поголема вредност за клиентите и партнерите

Huawei претстави седум иновации во дигиталната инфраструктура, создавајќи поголема вредност за клиентите и партнерите

БАТ се обврзува на нето нула емисија на штетни гасови до 2050

БАТ се обврзува на нето нула емисија на штетни гасови до 2050

OKTA со поддршка на лицата со оштетен вид за нивно полесно учество во сообраќајот

OKTA со поддршка на лицата со оштетен вид за нивно полесно учество во сообраќајот

МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 1.311.293 денари освои Киро од Делчево

МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 1.311.293 денари освои Киро од Делчево

„Аџибадем Систина“ продолжува со Академска пракса за студентите, од оваа година овозможува и практични вежби

„Аџибадем Систина“ продолжува со Академска пракса за студентите, од оваа година овозможува и практични вежби

Со квалитетно образование до подобра иднина

Со квалитетно образование до подобра иднина

Нутриционист Тања Турунџиева за она што не го знаеме за холестеролот и триглицеридите

Нутриционист Тања Турунџиева за она што не го знаеме за холестеролот и триглицеридите

Македонија чекор пред сите во светот: Пуштена во употреба најголемата автоматска линија за резервоари за гас и водород

Македонија чекор пред сите во светот: Пуштена во употреба најголемата автоматска линија за резервоари за гас и водород