26 Септември, 2020
0.0300

Ременски пристигна во Обвинителството

Објавено во: Македонија 13 Декември, 2019

Фросина Ременски, осомничена во продолжението од истрагата за „Рекет“, дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за да изврши увид во доказите против пратеничката на СДСМ за работењето на „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски.

Потпретседателката на Собранието е поврзана со илегалната работа на „Меѓународниот сојуз“ како почесен претседател на организацијата на Бојан Јовановски, инаку првоосмничен во случајот „Рекет“.

Покрај Ременски, право да извршат увид во доказите имаат уште самиот Боки 13 и неговиот татко Миле Јовановски. Вчера тоа право го искористиле преостанатите осомничени - Јасна Мандиќ, потпретседателка на невладината организација, и Христина Блажевска, асистентка на Јовановски. Можеби ќе ве интересира

Пахор: Словенија ја поддржува Северна Македонија за нејзин напредок и полноправно членство во ЕУ

Пахор: Словенија ја поддржува Северна Македонија за нејзин напредок и полноправно членство во ЕУ

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Дрвокрадци претепале полицајци, суспендирани полициските службеници кои претепаа човек во Битола

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Дрвокрадци претепале полицајци, суспендирани полициските службеници кои претепаа човек во Битола

Неколку лица се приведени за нападот на Љупчо Палевски

Неколку лица се приведени за нападот на Љупчо Палевски

Во еден македонски град има само еден активен случај на коронавирусот

Во еден македонски град има само еден активен случај на коронавирусот

KOВИД -19: Во болнички услови се починати 9 лица

KOВИД -19: Во болнички услови се починати 9 лица

Рестриктивните мерки на готовс ако состојбата се влошува и понатаму: Први на удар ќе бидат повторно кафулињата?

Рестриктивните мерки на готовс ако состојбата се влошува и понатаму: Први на удар ќе бидат повторно кафулињата?

Реакција од конфекцијата „Анел“ од Валандово

Реакција од конфекцијата „Анел“ од Валандово

Спасовски: Голем број на дрвокрадци од ромска националност напаѓале со дрва и камења по полицајците

Спасовски: Голем број на дрвокрадци од ромска националност напаѓале со дрва и камења по полицајците

Што поседува првиот вицепремиер Груби: Има милионски објект, стан и депозити

Што поседува првиот вицепремиер Груби: Има милионски објект, стан и депозити