05 Јули, 2020
0.0391

РАБОТЕЛ СТОРИЈА ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО: Бугарски новинар e пронајден мртов во езерото Варна

Објавено во: Балкан 24 Мај, 2020

Бугарскиот новинар Георги Александров e пронајден мртов во езерото Варна.

Александров e пронајден мртов, удавен во езерото Варна во езерскиот канал близу Аспарухово, додека работел на сторија за загадувањето на крајбрежјето. 

Toj како што пренесуваат бугарските медиуми, со себе го носел својот лаптоп.

Телото е пронајдено во пределот на неисправната цевка на езерото Варна.

Случајот е предаден на обвинителството.Истрагата за утврдување на причините за смрттаа е во тек. На телото на новинарот нема траги на насилство според првичните информации.

Комисијата за енергетика и регулатива за вода стартуваше со увид по сигналот за загадување на заливот Варна со отпадни води, поради пробиен подводен цевковод под притисок.

Можеби ќе ве интересира

ПОТВРДЕНО: Грција ја затвора границата и за Србите, рампа има и за Македонците

ПОТВРДЕНО: Грција ја затвора границата и за Србите, рампа има и за Македонците

Јанковиќ: Загрижен сум, ништо од овој вирус не може да се предвиди

Јанковиќ: Загрижен сум, ништо од овој вирус не може да се предвиди

Во Србија се затвораат сите џамии

Во Србија се затвораат сите џамии

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал својата мајка

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал својата мајка

Во Албанија заразени 110 деца, помлади луѓе се потешко се борат со вирусот

Во Албанија заразени 110 деца, помлади луѓе се потешко се борат со вирусот

Маски ќе носиме до следната пролет: Летото беспомошно за коронавирусот

Маски ќе носиме до следната пролет: Летото беспомошно за коронавирусот

(ВИДЕО) ЛЕТАА ЛИМЕНИ ПОКРИВИ: Силно невреме во Србија

(ВИДЕО) ЛЕТАА ЛИМЕНИ ПОКРИВИ: Силно невреме во Србија

АКО ЈА ПРАВИТЕ ОВАА ОПАСНА РАБОТА СО МАСКАТА, ЕВЕ КАКОВ Е РИЗИКОТ - позната српска докторка предупредува

АКО ЈА ПРАВИТЕ ОВАА ОПАСНА РАБОТА СО МАСКАТА, ЕВЕ КАКОВ Е РИЗИКОТ - позната српска докторка предупредува

Дури 780 Срби биле вратени од Евзони и пренасочени кон бугарско-грчката граница

Дури 780 Срби биле вратени од Евзони и пренасочени кон бугарско-грчката граница