02 Декември, 2022
0.0279

ПУТИН ДОБИВА РАЗНИ ПОДАРОЦИ ЗА РОДЕНДЕН, НО ЕДЕН ПОСЕБНО ГО ИЗНЕНАДИЛ: Нешто еротско за лидерот на Кремељ

Објавено во: Свет 07 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Путин денеска го слави својот 70 роденден, често добива книги на подарок, но една година се многу се изненадил кога добил еротски календар.

Владимир Путин денеска го слави својот 70-ти роденден и ќе го помине напорно. За денеска се договорени неколку состаноци и меѓународни видео повици, потврди портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Кога станува збор за подароци, Путин најчесто добива книги, пренесува Iz.ru. За еден роденден ја доби книгата „100 вицови за Путин“. Потоа рече дека го цени добриот хумор и дека се ќе чита.

Во претседателската библиотека во Кремљ, каде се чуваат подароците, денеска има околу 13.000 книги, од кои најголем дел му биле подарени на Путин, додека дел на Медведев и Елцин.

Според Iz.ru, еден од „позачинетите“ подароци што ги добил Путин е еротски календар со фотографии во долна облека што ги направиле студентите по новинарство во Москва за Путин.

Вреди да се напомене дека Путин ретко успева да го прослави роденденот на вообичаен начин за обичните луѓе, пишува овој портал, наведувајќи ретки примери на „вообичаени родендени“ на Путин.

ФОТО: EPA

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Чавушоглу даде рок кога би имало примирје во Украина

Чавушоглу даде рок кога би имало примирје во Украина

Зошто Русија и се лути на Франција?

Зошто Русија и се лути на Франција?

Фон дер Лајен навлече гнев со објавата за загинати 100.000 украински војници

Фон дер Лајен навлече гнев со објавата за загинати 100.000 украински војници

(ВИДЕО) Во која земја се наоѓа најстариот ресторан во светот?

(ВИДЕО) Во која земја се наоѓа најстариот ресторан во светот?

Медведев: Киевските сатанисти дојдоа во Украинската православна црква

Медведев: Киевските сатанисти дојдоа во Украинската православна црква

(ВИДЕО) НОВ ГАФ: Бајден направи грешка на средбата со Макрон

(ВИДЕО) НОВ ГАФ: Бајден направи грешка на средбата со Макрон

Путин планирал убиство на украинското раководство или се надевал дека ќе избегаат од Украина

Путин планирал убиство на украинското раководство или се надевал дека ќе избегаат од Украина

Koj e најевтиниот град за живот во светот?

Koj e најевтиниот град за живот во светот?

Путин паднал по скали во неговата резиденција - дали навистина е болен?

Путин паднал по скали во неговата резиденција - дали навистина е болен?