09 Јули, 2020
0.0427

Пукање со автомати во хотелот „Александар Палас“, еден е ранет

Објавено во: Македонија 01 Декември, 2019

Телевизија Алсат дознава дека изминатата вечер по полноќ дошло до престрелка во скопскиот хотел „Александар Палас“ во која учествувала поголема група, а од огненото оружје имало и автоматски пушки.

Околу пет лица со фантомки на главата излегле од возило и отвориле оган кон ресторанот на хотелот, а тројца од сторителите влегле во Хотелот извикувајќи „Полиција, Полиција“ и испукале рафали према ресторанот, по што го напуштиле местото. Во моментот таму присуствувал еден вистински полицаец кој возвратил со 11 испукани куршуми. Според извори на телевизијата, едно лице е потешко повредено

Се верува дека напаѓачите прво учествувале од тепачка во хотелскиот ресторан, а потоа се вратиле наоруќани со автоматски пушки.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИ РАЗГОВОРОТ СО ЛАЖНАТА ГРЕТА: Заев се сложува дека Макрон е ужасен

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИ РАЗГОВОРОТ СО ЛАЖНАТА ГРЕТА: Заев се сложува дека Макрон е ужасен

Од утре е задолжителен ПЦР тест за влез во Македонија

Од утре е задолжителен ПЦР тест за влез во Македонија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Коронавирусот однесе осум животи, нови 163 заразени

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Коронавирусот однесе осум животи, нови 163 заразени

(ВИДЕО) Никола Димитров ги повика граѓаните да гласаат, ако не тоа ќе биде бело знаме за правдата

(ВИДЕО) Никола Димитров ги повика граѓаните да гласаат, ако не тоа ќе биде бело знаме за правдата

Атиџе Муратова ја сними својата прва студиска песна

Атиџе Муратова ја сними својата прва студиска песна

ГДУ бараат затворање на најголемиот загадувач на воздухот во Кочани

ГДУ бараат затворање на најголемиот загадувач на воздухот во Кочани

Порнографски содржини со девојки и жени од гевгелиско се ширени на социјални мрежи

Порнографски содржини со девојки и жени од гевгелиско се ширени на социјални мрежи

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИТЕ, АМА И НА ОЗДРАВЕНИТЕ - 163 заразени и осум починати денеска

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИТЕ, АМА И НА ОЗДРАВЕНИТЕ - 163 заразени и осум починати денеска

Македонски концепт до бизнис заедницата: Нашата програма содржи одржливи економски политики на краток и среден рок

Македонски концепт до бизнис заедницата: Нашата програма содржи одржливи економски политики на краток и среден рок