27 Септември, 2020
0.0536

Првично велеше дека не е Сталоне, денес таткото на Боки13 призна дека го истепал попот

Објавено во: Македонија 12 Ноември, 2019

Со тешки телесни повреди заврши свештеникот Виктор Стојчев пред повеќе од две години кога го нападна таткото на Бојан Јовановски .

Миле Јовановски денес во судот ја призна вината а веќе во понеделник ќе ја слушне и пресудата.

„Го признавам делото, иако не во целост. Никој не вршеше притисок врз мене да признаам. Да, во целост ќе ја платам штетата на оштетениот“, одговараше Јовановски на прашањата на судијката Александра Ристевска.

Од друга страна попот рече дека ќе бара оштета преку граѓанска постапка.

Имено инцидентот се случи на 7 јануари 2017 година во дворот на оштетениот Стојчев кога Јовановски го нападнал попот со тупаници а потоа и со нозете. Тогаш Столев паднал на земја, а Јовановски продолжил да го удира при што попот завршил со скршен клучен зглоб од левата нога.

Јовановски по едно рочиште пред новинарите велеше дека не е Силвестер Сталоне за една минута да го истепа попот.

Можеби ќе ве интересира

Грантови за турстички агенции, игротеките и рестораните за свадби

Грантови за турстички агенции, игротеките и рестораните за свадби

(ФОТО) Невремето оштети плажа во Охрид

(ФОТО) Невремето оштети плажа во Охрид

Филипче: Има идеја да се патува до Грција и низ цел Балкан без тестови

Филипче: Има идеја да се патува до Грција и низ цел Балкан без тестови

(ВИДЕО) Македонци заглавени во Нов Зеланд: Бараат помош од МНР за пасошите

(ВИДЕО) Македонци заглавени во Нов Зеланд: Бараат помош од МНР за пасошите

Нова уредба за наставата во училиштата денеска на Влада

Нова уредба за наставата во училиштата денеска на Влада

Првиот човек на Заводот за статистика: Добиваме податоци кои се помали од реалната вредност затоа што нема попис

Првиот човек на Заводот за статистика: Добиваме податоци кои се помали од реалната вредност затоа што нема попис

Денеска ќе има и сонце, од утре пак повеќе облаци и дожд

Денеска ќе има и сонце, од утре пак повеќе облаци и дожд

Први рестрикиции би биле забрана на јавни собири: Филипче исклучува карантин во моментов

Први рестрикиции би биле забрана на јавни собири: Филипче исклучува карантин во моментов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов