29 Мај, 2020
0.0200

„Просветно Дело“ влезе во вашиот дом

Објавено во: Мои пари 21 Мај, 2020

Како лидер на издаваштвото во нашата држава, Просветно дело „влезе“ во вашиот дом со тоа што неодамна започна со работа нивната виртуелна книжарницa.

Со постојан стремеж да се внесе новитет и да се обезбеди уникатно искуство за своите купувачи, Просветно дело ја дигитализираше својата понуда поставувајќи го асортиманот на виртуелната книжарница www.prosvetnodelo.com.mk. Купувачите ќе имаат можност лесно, брзо и безбедно да ги купуваат своите омилени книги, училишен прибор и канцелариски материјали уживајќи во удобноста на својот дом!

Компанијата е столб во издавање учебници, лектири и дидактички материјали за основно и средно образование, литература за деца, едукативни и интерактивни изданија, белетристика, академски книги, училишни списанија како и изданија наменети за предучилишниот воспитно-образовен процес Просветно дело располага со 30 книжарници кои покрај книги нудат најголем избор на училишен и канцелариски прибор со врвен квалитет.

„Живееме во време на голема и мошне брза дигитализација. Живееме во време во кое потрошувачките навики од ден на ден се менуваат, а секоја компанија која се стреми да ги следи моменталните трендови и потребите на своите потрошувачи, се стреми кон достигање на најновите начини на работење. Сѐ повеќе нашите купувачи се навикнуваат да купуваат онлајн, па затоа решивме да им овозможиме сите производи да ги купат преку нашиот веб-шоп“, велат од издавачката куќа.

Тимот на Просветно дело создавајќи ја оваа платформа им нуди можност на своите купувачи да пазарат во кое било време од кое било место. Така не го трошат своето време да стигнат до одредената локација, да чекаат ред и на тој начин заштедуваат време. Виртуелната книжарница на Просветно дело е отворена 24/7, 365 дена во годината!

Сите љубители на пишаниот збор се добредојдени да ја посетат!


Можеби ќе ве интересира

LOYALTY ДЕНОВИ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ НА FASHION GROUP

LOYALTY ДЕНОВИ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ НА FASHION GROUP

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Стилски совети за впечатлив изглед

Стилски совети за впечатлив изглед

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

„Нова“ организира онлајн хуманитарен базар за училиштето за деца со посебни потреби „Иднина“

„Нова“ организира онлајн хуманитарен базар за училиштето за деца со посебни потреби „Иднина“

„Божиновски часовници и накит“ ги прогласи победниците на предизвикот „Херои 2020“.

„Божиновски часовници и накит“ ги прогласи победниците на предизвикот „Херои 2020“.

Халкбанк утре почнува со исплата на мајската пензија

Халкбанк утре почнува со исплата на мајската пензија

Изненадувачки практичен и секако Simply Clever: ENYAQ iV ја претставува иднината на ŠKODA

Изненадувачки практичен и секако Simply Clever: ENYAQ iV ја претставува иднината на ŠKODA